Park Mużakowski, Szwajcaria Saksońska i Czeska 29.04 - 02.05.2018

Park Mużakowski, Szwajcaria Saksońska i Czeska 

wycieczka przyrodnicza pełna cudów natury.

Nie trzeba jechać setki kilometrów, żeby zobaczyć coś wyjątkowego.

Park Mużakowski wpisany na listę UNESCO jednoczy w sobie niezwykłą przyrodę i sztukę, a Szwajcaria Saksońska i Czeska to jeden z najbardziej spektakularnych krajobrazów  Niemiec i Czech – kraina baśni, jedno z ostatnich rozległych dzikich miejsc Europy.


Termin  :   29.04 - 2.05.2018                           


Wyjazd Plac Mickiewicza godz. 7:00
Dzień 1    Park Mużakowski to bezkresne łąki, majestatyczne drzewa, kręte dróżki, malownicze jeziora i rzeczki oraz jedyne w swoim rodzaju mosty i budowle. To co wydaje się naturalne zostało drobiazgowo zaplanowane przez księcia Hermanna von Puckler-Muskau. Obcujemy ze sztuką ogrodową najwyższych lotów, a w centrum parku podziwiać można zamek Pucklera. Po zwiedzaniu udamy się na nocleg i obiadokolację w okolicy Gorlitz.
Dzień 2    Rozpoczynamy naszą przygodę z Saksonią od twierdzy Konigstein, położonej 247 metrów nad taflą Łaby. Zamek ten niegdyś nie do zdobycia, dziś jest najpiękniejszą i najciekawszą, pełną burzliwej historii, twierdzą górską w Europie. Po południu Pirna tzw. Brama do Szwajcarii Saksońskiej z zabytkowym rynkiem i Muzeum Wagnera w Pirna-Graupa.  Przez zalesione góry stołowe z wyjątkowymi formacjami skalnymi przechodzą malownicze doliny, gdzie wije się Łaba…a po niej rejs statkiem.
Zakwaterowanie po czeskiej stronie i obiadokolacja.
Dzień 3    Hrensko – urokliwe miasto w dolinie Łaby z niemiecką secesją, Krasna Lipa nad rzeką Krinice oraz Brama Pravcicka- największy naturalny most w Europie Środkowej. Niezwykle ciekawe są także Jetrichovicke skały i Jetrichovicke steny – skalne ściany, iglice, ambony i labirynty nad rzeką Kamenicą z wąwozami.  Powrót do hotelu i obiadokolacja.
Dzień 4    W drodze powrotnej przerwa w znanym uzdrowisku Bad Schandau ora krótki spacer po Bautzen, które otoczone murami nazywane jest miastem wież oraz Gorlitz, które uchodzi za wyjątkowy zabytek architektury ze średniowieczną starówką. Powrót do Poznania w godzinach późno wieczornych.
Ubezpieczenie     W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW i KL do 10.000 euro  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska .  
Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).
Informacje dodatkowe         Wstępy płatne dodatkowo.
Ze względów organizacyjnych kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Cena 870 zł
Obejmuje przejazd autokarem, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami, 2 hotele, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, pilota, przewodnika.