Mińsk 29.07 – 2.08.2018

Mińsk bez wizy

Zapraszamy Państwa na pięciodniowy wypad do Mińska i nie tylko.  Dla podróżujących samolotem Białoruś stoi otworem przez pięć dni, które wystarczą , aby zobaczyć część tego co ma do zaoferowania turystom ten piękny i malowniczy kraj.


Termin  :  29.07 – 2.08.2018


Wylot z W-wy o godz.11.55

Transfer z Placu A. Mickiewicza o godz.6.00

Konieczny jest paszport z datą ważnośći pół roku po dacie podróży.


Dzień 1    Przylot do Mińska ok. godz. 15.00 (wg rozkładu lotów). Transfer do hotelu, posiłek i pierwszy spacer z przewodnikiem po Mińsku – Mińsk po południu i wieczorem. Powrót do hotelu na nocleg po odwiedzinach w którejś z sympatycznych kawiarenek ( dla chętnych)
Dzień 2    Po śniadaniu  w hotelu , czas na zwiedzanie stolicy z przewodnikiem.
Przejazd przez Wrota Miasta w kierunku Placu Niepodległości, prospektem Niepodległości do Pałacu Republiki - szklano – marmurowego gmachu do Placu Zwycięstwa. Spotkanie ze starszą historią miasta , w której znajdziemy polskie ślady to Górne Miasto ,  to tutaj spędził dzieciństwo Stanisław Moniuszko, Troickie Przedmieście i Dolne Miasto. W trakcie zwiedzania 
Dzień 3     Po śniadaniu wyjazd do Mohylewa   przez dwie ważne miejscowości- Śmiłowicze – Muzeum malarza Chaima Svetina- tam urodzonego , oraz przez Ubiel – Muzeum Stanisława Moniuszki.
Mohylew – miasto położone nad Dnieprem, którego historia sięga XIII w. z zachowanymi licznymi zabytkami, a najważniejszym z nich jest Monastyr ew. Mikołaja kandydat na listę UNESCO . W drodze powrotnej regionalny posiłek w Bujniczach – kompleksie obejmującym 
Dzień 4    Po śniadaniu ruszymy do Nowogródka – miejsca koronacji Mendoga na króla Litwy, chrztu Adama Mickiewicza , ślubu Jagiełły z Zofią Holszańską , śmierci jedenastu niezwykłych kobiet w czasie II wojny. Odwiedzimy Muzeum A. Mickiewicza , pospacerujemy po urokliwym, dobrze zachowanym rynku z wieloma cennymi zabytkami.
Mir będzie naszym drugim przystankiem w tym dniu, nie można go pominąć ze względu na zamek wpisany na listę UNESCO w 2000r.oraz szereg ciekawych budowli, m.in. zachowany zespół synagogalny.
Nieśwież – siedziba Radziwiłłów również wpisana na listę UNESCO znajdzie się na naszej trasie.
Po zwiedzaniu powrót do hotelu na kolację i zasłużony odpoczynek.
Dzień 5    Po śniadaniu czas wolny na ostatnie zakupy pamiątek i ok 11.00 – 11.30 transfer na lotnisko.
Po przylocie transfer do Poznania.
Ubezpieczenie     W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW i KL do 10.000 euro  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska .  
Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).
Informacje dodatkowe     Wstępy i transfer do/z W-wy – dodatkowo płatne .
Cena  1.690 zł
Obejmuje przelot samolotem , zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych, śniadania, obiadokolacje, transfery na Białorusi, autokar podczas zwiedzania, przewodnika lokalnego, pilota .