Sycylia z Kalabrią 24.09 - 01.10.2018

Sycylia z Kalabrią – tysiące kształtów i barw.

Wyjątkowa wyspa, ogrzewana słońcem, podzielona między piaszczyste plaże, zatoczki, urwiska, góry i doliny. Przez te tereny przewinęły się różnorodne nacje, wpływy i prądy. Od Greków do Arabów, od Normanów do Hiszpanów, a wszyscy pozostawili swój ślad w historii, sztuce i architekturze.

 Do tego koniecznie trzeba dodać sycylijską kuchnię i tradycje ludowe.

Kalabria to serce zubożałego południa Włoch, ziemia do odkrycia. Ma jednak w zanadrzu  przepiękne krajobrazy, ciepłe morze i radość życia.


Termin  :   24.09 - 1.10.2018


Samolot z/do Berlina    4 noclegi Kalabria/ 3 noclegi Sycylia         Hotele ****
Dzień 1    Transfer na lotnisko w Berlinie, wylot z Berlina o 11.05 , przylot do Katanii 13.45 dojazd do hotelu 
Bagnara Calabra, przy samej plaży. Zakwaterowanie i obiadokolacja.
Dzień 2     Wycieczka do Scilla- jednego z najpiękniejszych miasteczek południowych Włoch, dzielnica Marina Grande. Degustacja produktów regionalnych. Dalej Reggio di Calabria z nadmorską promenadą, także mury greckie, łaźnie rzymskie, zamek Aragoński i serce miasta z Corso Garibaldi. Powrót do hotelu na obiadokolację.
Dzień 3     Przedpołudnie wolne – plażowanie i kąpiele w morzu.
Popołudniu Palmi – spacerowanie wzdłuż białych plaż. Powrót do hotelu na obiadokolację.
Dzień 4      Wyspy Liparyjskie rozsiane po morskim błękicie, w pobliżu północnego wybrzeża Sycylii. Całodzienny rejs z Milazzo. Postój na wyspie Lipari – największej, zaludnionej z urokliwym miasteczkiem i Vulcano zrodzonej z czterech wulkanów, z siarkowymi błotami, posiadającą czerwonawe i brunatne skały oraz dzikie piękno… Powrót do hotelu na obiadokolację.
Dzień 5    Wykwaterowanie z hotelu, przejazd przez Mesynę, do Taorminy- sycylijskiej perełki. Zwiedzanie słynnego teatru greckiego z niezwykłą panoramą. Spacer po Corso Umberto z Piazza Vittorio Emanuela, po drodze pałace, kościoły, sklepiki i kawiarenki.
Przystanek w Aci trezza z widokiem na Faragliori dei Ciclopi.
Dojazd do hotelu w Melilli obok Syrakuz. Zakwaterowanie i obiadokolacja.
Dzień 6     Zwiedzanie Syrakuz, w tym park archeologiczny z teatrem greckim i grotą Dionizosa, dalej słynna dzielnica Ortygia, dawniej ufortyfikowana, dziś jest centrum Starego Miasta z Piazza Duomo i Fonte Aretusa. Popołudniu sycylijski barok czyli Noto, spacer po mieście słynnym ze wspaniałej architektury placów, pałaców i kościołów. Powrót do hotelu na obiadokolację.
Dzień 7     Zwiedzanie Katanii, a tam fontanna ze słoniem, Katedra,  kościół S. Francesco, Palazzo Biscari, via Crociferi, via Etnea, Teatro Antico i Odeon. Czas wolny. Popołudniu przejazd pod pod Etnę, najsłynniejszy włoski wulkan, na wysokość 1800 m pod kratery Silvestri. Powrót do hotelu na obiadokolację.
Dzień 8    Rano czas wolny, transfer z hotelu na lotnisko w Katanii o godz. 11.00. Wylot 14.10, lądowanie w Berlinie o  16.55 i transfer do Poznania.
Ubezpieczenie     W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW 10.000 zł i KL do 10.000 euro  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska .  
Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ). Turystyczny Fundusz Gwarancyjny + 10 zł

Informacje dodatkowe     Wstępy, rejs, systemy tor-guide, opłaty lokalne płatne dodatkowo - ok. 90 €. Uwaga: kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Dojazd do Berlina dodatkowo płatny - 160 zł. 

Minimalna liczba uczestników - 25 osób


Cena 3.300 zł
Przelot samolotem,  w cenie biletu lotniczego bagaż podręczny o wymiarach 55x40x20 cm – do 10 kg + mała torba/plecak, autokar do dyspozycji na transfery i wszystkie wycieczki, zakwaterowanie w 2 hotelach, pokoje 2-osobowe z łazienkami, śniadania (7), obiadokolacje (7), pilota, przewodnika lokalnego.