Brandenburgia 28.07.2018 (grupa zamknięta)

Brandenburgia – cuda w Neuzlle i cudne róże.

Klasztor w Neuzelle to barokowy cud Brandenburgii, który w tym roku obchodzi 750 lat istnienia. Jako jeden z niewielu jeszcze całkowicie zachowanych kompleksów klasztornych w Europie klasztor cystersów stanowi unikatową kompozycję architektury, kultury i sztuki ogrodowej.

A ponadto Wschodnioniemiecki Ogród Różany w Forst.


Termin  :   28.07.2018


Wyjazd godz. 6.00 – Plac Mickiewicza
Przedpołudnie
Przed przekroczeniem granicy przerwa śniadaniowa. Dojazd do Neuzlle. Zwiedzanie kompleksu klasztornego, gdzie pośród malowniczego krajobrazu ma się uczucie przebywania blisko nieba.
W skład kompleksu wchodzi : katolicka Kolegiata Stiftskirche St. Marien, Krużganki i muzeum Klasztoru,  Muzeum Niebiański Teatr z unikatowym przedstawieniem Męki Pańskiej Grobu Bożego z 1750 roku , ogród klasztorny oraz ewangelicki kościół św. Krzyża.
Popołudnie
Ogród różany w Forst położony jest bezpośrednio nad Nysą Łużycką, a Forst od 2004 roku nosi tytuł „Miasta Róż”. Dziś na powierzchni 17 hektarów znajdujemy dziesiątki tysięcy róż w blisko 1.000 odmian. Cały park to secesyjny park różany, wyspa rzeczna w stylu ogrodu angielskiego oraz naturalna wyspa Reisigwenhrinsel. W trakcie pobytu przerwa na kawę lub własny piknik.
Powrót do Poznania ok.22.00
 Informacje dodatkowe   Wstęp do klasztoru i ogrodu różanego – dodatkowo płatne ok. 15 €.
Cena 140 zł
Obejmuje przejazd autokarem, pilota, przewodnika, ubezpieczenie KL 10.000 euro  i NNW 10.000 zł w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska.