Gruzja 31.05 - 8.06.2018 (grupa zamknięta)

GRUZJA

Na skrzyżowaniu Europy z Azją, piękna i gościnna. Mistyczny kraj wina, legend, gór, niesamowitych widoków, pysznej kuchni i ciekawej kultury. Ponadto to jeden z pierwszych krajów chrześcijańskich na świecie, z najbardziej zróżnicowaną i nienaruszoną przyrodą w Europie.


Termin  :   31.05 - 8.06.2018


Program rozszerzony, obejmujący całą Gruzję,  z wypoczynkiem nad morzem.
31.05    Wyjazd z Poznania popołudniu, lotnisko Okęcie godz. 20.00, wieczorny wylot do Tbilisi, przylot 4.00 rano, zakwaterowanie w hotelu.
Dzień 1 – 1.06     Późne śniadanie w hotelu, po wypoczynku zaczynamy zwiedzanieTbilisi od starej części miasta – Metekhi zbudowana w XIII w. Możemy nasycić się pięknym widokiem starego miasta, jedziemy koleją linową do twierdzy Narikala (IV w), z której możemy zobaczyć fantastyczny widok na całe miasto, a z drugiej strony otwiera się widok na ogród Botaniczny. Idziemy do Abanotubani (znane łaźnie siarkowe, które zawsze były i są nadal wizytówką Tbilisi, bardzo popularne wśród turystów i mieszkańców miasta). Przez cerkiew Sioni spacer do Bazyliki Anczyschati, najstarszej cerkwi miasta (VI w). Kolacja w lok. restauracji show program z tańcami narodowymi. Program się zaczyna o 20:00.  
Dzień 2 -  2.06    Śniadanie. Zaczynamy naszą podróż po Gruzińskiej Drodze Wojennej, wśród gór Wielkiego Kaukazu. Zwiedzamy twierdzę Ananuri (XVII w) z przepięknym widokiem na jezioro Żinwali. jedziemy do Kazbeg przez narciarski kurort Gudauri (2 200 m n.p.m.). Z centrum miasta jedziemy 4x4 terenowymi samochodami - tam i z powrotem 30/30 godz: do Gergeti - na wzgórzu do cerkwi św.Trójcy z widokiem na szczyt (5047m). Powrót do Tbilisi. Kolacja w Lok. restauracji, nocleg Tbilisi.
Dzień 3 - 3.06   Śniadanie. Wyjazd do Kacheti - jednego z najbardziej znanych regionów Gruzji. Zwiedzamy klasztor w Bodbe. Dojazd do Signagi, „miasta wiecznej miłości” - położona na wzgórzu, w środku rozległej winnej równiny, z muru Sighnaghi spektakularne widoki we wszystkich kierunkach. Tutaj można podziwiać widoki wciśniętej pomiędzy pasmem Głównego Wielkiego Kaukazu i Górami Gomborskimi równiny Alazani. Następnie jedziemy do Welistsikhe gdzie u lok. rolnika będziemy zwiedzali 300 letnią piwnice i mieli obiad razem z degustacją 2x rodzaj wina i wódki. Spotkanie z lokalnymi rolnikami, którzy opowiedzą o swojej pracy.  Powrót, nocleg w hotelu w Tbilisi
Dzień 4 – 4.06   Śniadanie. Kierujemy się do Mcchetę która jest pierwszą stolicą Gruzji i absolutnym centrum religijnym Gruzji. Zwiedzamy Monastyr Dżwari (VI w) i Katedrę Sweticchoweli (XI w), gdzie wg: legendy pochowana jest Szata Chrystusa. Cała Mccheta jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO. W Chardakhi odbędą się warsztaty kulinarne - wypiek chleba w tradycyjny sposób czyili w Tone. Po drodze zatrzymujemy się w Gori, miejsca urodzenia J. Stalin - Foto stop przy jego domu-muzeum. Po drodze zwiedzamy Uplistsikhe – najstarszego skalnego miasta na terenie Gruzji i jednego z najważniejszych handlowych punktów na Jedwabnym Szlaku, jest ona najstarszym zabytkiem Gruzji (II tys. p.n.e.)  Kolacja i nocleg w hotelu w Tsklatubo.
Dzień 5 – 5.06   Śniadanie i zwiedzanie Kutaisi,  w tym bazar loklany. Zespół klasztorny Gelati (1106 r.) z trzema cerkwiami i budynkiem Akademii Nauk, gdzie studiowali wybitni myśliciele gruzińscy i greccy. Kompleks powstał w złotych czasach gruzińskiej monarchii. Jego fundatorem był król Dawid Budowniczy. Wyjazd do Batumi stolicy rejonu Adżarii. Dojazd do Batumi, Spacer po sławnym nadmorskim bulwarze i plaży. Batumi - malowniczo położonej nad Morzem Czarnym. W tym, Piazza, Pałac Europy, spacer nad promenadą itd. Czas wolny. Kolacja i nocleg w Batumi.
Dzień 6 – 6.06    Śniadanie. Dzień wolny -bez kierowcy i przewodnika.  Plażowanie i spacery. Popołudniu Ogród Botaniczny, Tutaj są sprowadzone wszystkie gatunki drzewa i roślin z całego świata. Kolacja, nocleg w Batumi.
Dzień 7 - 7.06    Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Dalej niezwykła Jaskinia Prometeusza, przerwa i zwiedzanie. Dojazd do Tbilisi, wczesna kolacja i zakwaterowanie w hotelu. Nocny transfer na lotnisko, Wylot do Warszawy ok. 5.00.
Dzień 8 – 8.06    Przylot do Warszawy ok.8.00 i transfer do Poznania.

Ubezpieczenie   W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW i KL do 10.000 euro  w Europäische  Reiseversicherung AG o/Polska .  
Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ). Turystyczny Fundusz Gwarancyjny + 10 zł
Informacje dodatkowe    Dokumenty podróży – wskazany paszport, ale dowód osobisty też możliwy.
Program płatny na miejscu + 100 euro.
Transfery na/z lotniska w Polsce płatne dodatkowo.
Cena 3.550 zł
w tym lot 1370 zł Obejmuje przelot samolot PLL LOT- bagaż w cenie, zakwaterowanie w hotelach w dobrym standardzie, pokoje 2-osobowe, łazienki, śniadania, obiadokolacje, opieka pilota, przewodnik lokalny.