Paryż z operą - 05 - 09.12.2018

Paryż jakiego nie znacie …

ze spektaklem w Operze Garnier

Paryż to wyjątkowe miasto. Jedno z najbardziej znanych i podziwianych miast świata. Kto był już tam – chętnie wraca. Tylko tam można realizować najbardziej szalone pomysły, cofać  się w daleką przeszłość i wybiegać w przyszłość. Dla rozmiłowanych w sztuce i architekturze to prawdziwy raj.

W grudniu miasto to dodatkowo rozjaśnione jest tysiącami świateł. 


Termin  :   05.12-09.12.2018            


Program dla miłośników sztuki.
Dzień 1   Wylot z Poznania o godz. 14.15 - Linie lotnicze Wizzair, transfer z lotniska Beauvais do hotelu w Paryżu, Obiadokolacja.
Dzień 2    Zwiedzanie z przewodnikiem – Od kolebki Paryża na wyspie Cite i Katedry Notre Dame, poprzez kaplicę St. Chapelle ze wspaniałymi gotyckimi witrażami i dzielnicę Łacińską z Sorboną do Panteonu – miejsca spoczynku najwybitniejszych, zasłużonych dla Francji osobistości -zwiedzanie wewnątrz. 
Po przerwie – Paryż Belle Epoque – wielkie bulwary i wielkie domy towarowe Lafayette i Printemps ze świątecznymi witrynami, będącymi swoistymi arcydziełami i niezwykłą atrakcją dla turystów w tym okresie. Wieczorem Pola Elizejskie w iluminacjach. Obiadokolacja w mieście.
Dzień 3   Plac Trocadeo z widokiem na wieżę Eiffla oraz wyjątkowe Muzeum Architektury i Zabytków czyli Francja w pigułce. Pola Marsowe w oprawie bożonarodzeniowej. Obiad w mieście, powrót do hotelu. Wieczór -  spektakl w operze – Dama Kameliowa – balet z muzyką Chopina.
Dzień 4    Klimatyczna Dzielnica Marais i Muzeum Picassa znajdujące się w XVII –wiecznym Pałacu Sale. Po przerwie najwytworniejszy Plac Vendome, największy plac Concorde i muzea nad Sekwaną czyli 
kameralne Muzeum Rodin z niezwykłą rzeźbą lub Muzeum d’Orsay z dziełami impresjonistów i sztuką przełomu XIX i XX wieku.
Wieczorem kolacja przy francuskiej muzyce, piosence i winie.
Dzień 5     Po śniadaniu spacer po dzielnicy artystycznej bohemy Montmartre z placem Tertre i bazyliką Sacre Coeur oraz / dla chętnych / cmentarz Pere Lachaise. Wyjazd z hotelu na lotnisko około 13.00, wylot do Poznania z Beauvais 16.50, przylot o 18.45
Ubezpieczenie     W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW i KL do 10.000 euro  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska .  
Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ). Turystyczny Fundusz Gwarancyjny + 10 zł
Informacje dodatkowe          Wstępy/ w opcji /, wieczór z muzyką i komunikacja metrem płatne dodatkowo . Bilet do opery  60-90 euro. Transfer z/na lotnisko +190 zł  Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 zł
Cena 1.800 zł
Obejmuje przelot samolotem z/do Poznania w cenie biletu lotniczego jedna walizka o wymiarach 55x40x23 – 10 kg.  Hotel w Paryżu ***, w granicach metra I strefy, pokoje 2-osobowe z łazienkami, śniadania, obiadokolacje, pilot, przewodnik.