Paryż z operą - 02 - 06.01.2019 (grupa zamknięta)

Paryż jakiego nie znacie …

ze spektaklem w Operze Garnier

Paryż to wyjątkowe miasto. Jedno z najbardziej znanych i podziwianych miast świata. Kto był już tam – chętnie wraca. Tylko tam można realizować najbardziej szalone pomysły, cofać  się w daleką przeszłość i wybiegać w przyszłość. Dla rozmiłowanych w sztuce i architekturze to prawdziwy raj.

W grudniu miasto to dodatkowo rozjaśnione jest tysiącami świateł. 


Termin  :   02 - 06.01.2019            


Program dla miłośników sztuki.
Dzień 1    Wylot z Poznania o godz. 14.50 - Linie lotnicze Wizzair, transfer z lotniska Beauvais do hotelu w Paryżu, Obiadokolacja.
Dzień 2   Zwiedzanie z przewodnikiem – Od kolebki Paryża na wyspie Cite i Katedry Notre Dame, poprzez kaplicę St. Chapelle ze wspaniałymi gotyckimi witrażami i dzielnicę Łacińską z Sorboną do Panteonu – miejsca spoczynku najwybitniejszych, zasłużonych dla Francji osobistości -zwiedzanie wewnątrz. Obiad w mieście, powrót do hotelu. Wieczór -
spektakl w operze – Dama Kameliowa – balet z muzyką Chopina.
Dzień 3     Plac Trocadeo z widokiem na wieżę Eiffla oraz wyjątkowe Muzeum Architektury i Zabytków czyli Francja w pigułce. Pola Marsowe w oprawie świątecznej. 
Po przerwie – Paryż Belle Epoque – wielkie bulwary i wielkie domy towarowe Lafayette i Printemps ze świątecznymi witrynami, będącymi swoistymi arcydziełami i niezwykłą atrakcją dla turystów w tym okresie. Wieczorem Pola Elizejskie w iluminacjach. Obiadokolacja w mieście.
Dzień 4     Klimatyczna Dzielnica Marais i Muzeum Picassa znajdujące się w XVII –wiecznym Pałacu Sale. Po przerwie najwytworniejszy Plac Vendome, największy plac Concorde i muzea nad Sekwaną czyli 
kameralne Muzeum Rodin z niezwykłą rzeźbą lub Muzeum d’Orsay z dziełami impresjonistów i sztuką przełomu XIX i XX wieku. Opcja – Luwr.
Wieczorem kolacja przy francuskiej muzyce, piosence i winie.
Dzień 5     Po śniadaniu spacer po dzielnicy artystycznej bohemy Montmartre z placem Tertre i bazyliką Sacre Coeur oraz / dla chętnych / cmentarz Pere Lachaise. Wyjazd z hotelu na lotnisko około 14.00, wylot do Poznania z Beauvais 17.25, przylot o 19.20.
Ubezpieczenie       W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW i KL do 10.000 euro  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska .  
Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ). Turystyczny Fundusz Gwarancyjny + 10 zł
Informacje dodatkowe     Wieczór z muzyką (dopłata do kolacji 20 euro). 

Wstępy/ w opcji /, komunikacja metrem, systemy tour guide płatne dodatkowo – ok. 90 euro . Bilet do opery 60-90 euro. Transfer z/na lotnisko w Paryżu +190 zł  Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 zł

Minimalna liczba uczestników - 30 osób. 


Cena 1.800 zł
W cenie przelot do/z Paryża, w cenie biletu lotniczego jedna walizka o wymiarach 55x40x23 – 10 kg.
Hotel w Paryżu ***, w granicach metra I strefy, pokoje 2-osobowe z łazienkami, śniadania (4), obiadokolacje (4), pilot, przewodnik lokalny.