Ateny 05 - 09.11.2018

ATENY z wypadem na Peloponez

Jedna z najstarszych  stolic europejskich.

Miasto historii, kolebka demokracji i myśli filozoficznych.

Miasto zabytków kultury antycznej, arcydzieł sztuki bizantyjskiej,  pozostałości z okresu osmańskiego i neoklasycznych gmachów.

Miasto klimatycznego południa z malowniczymi tawernami, smakołykami greckiej kuchni i pięknej muzyki.


Termin  :   05 - 09.11.2018                                     


Linie Ryanair z/do Poznania.  Obiadokolacje w cenie !!!
Dzień 1    Wylot z Poznania o godz. 18.50. Przylot do Aten godz. 22.35 i transfer do hotelu w centrum Aten, w pobliżu metra.
Dzień 2    Najważniejsze miejsce Aten – Akropol, a tam świątynia Ateny Partenos, Propyleje, Świątynia Ateny Nike, Erechtejon, antyczna Agora oraz Teatr Dionizosa. Po przerwie wjazd kolejką na wzgórze Likavitos z piękną panoramą, kościółkiem Agios Georgios oraz kosmopolityczną dzielnicą Kolonaki. Obiadokolacja w hotelu.
Dzień 3     Monastiraki – kolorowy ateński bazar, dalej Muzeum Akropolu z bezcenną kolekcją starożytną. Po przerwie dzielnica Anafiotika przypominająca miasteczka na greckich wyspach, Dzielnica Psiri z knajpkami i sklepikami, dzielnica Eksarchia z gmachami Akademii Ateńskiej, Uniwersytetu Ateńskiego i Biblioteki Narodowej. Na zakończenie dnia słynna dzielnica rozrywkowa Plaka, gdzie zaplanowano wieczór folklorystyczny z kolacją, winem, tańcem i śpiewami.
Dzień 4     Całodzienna wycieczka autokarem na Peloponez połączona ze zwiedzaniem Myken czyli starożytnego miasta greckiego położonego na malowniczym wzgórzu i Epidauros czyli doskonale zachowana starożytny teatr. Na zakończenie czas wolny w urokliwym miasteczku Nafplion nad morzem, które posiada urokliwe Stare Miasto i uważane jest za najpiękniejsze na Peloponezie. Powrót do Aten, obiadokolacja w hotelu.
Dzień 5    Przedpołudnie – budynek parlamentu Grecji z grobem Nieznanego Żołnierza, spacer ogrodami królewskimi do Stadionu Kalimarmaro, gdzie odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie. O godz. 12.30 transfer na lotnisko, wylot do Poznania o godz. 14.15. Przylot do Poznania o godz.16.05.
Ubezpieczenie      W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW i KL do 10.000 euro  w Europäische   Reiseversicherung AG o/Polska .  
Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ). Turystyczny Fundusz Gwarancyjny + 10 zł

Informacje dodatkowe       Wstępy, opłaty lokalne, metro , systemy tour guide dodatkowo płatne ok. 90 euro.

Uwaga kolejność zwiedzania może ulec zmianie.  Minimalna liczba uczestników - 25 osób
 


Cena 1890 zł + TFG 10 zł 
Przelot do/z Aten przelot, w cenie biletu lotniczego jedna walizka o wymiarach 55x40x20 – ok.10 kg + torebka/plecak,, transfer z/na lotnisko w Atenach, 4 noclegi w centrum Aten, hotel ***, pokoje 2-osobowe z łazienkami, 4 śniadania, 3 obiadokolacje, wycieczka na Peloponez, pilota, przewodnika.