Jarmarki bożonarodzeniowe w Dreźnie - 08-09.12.2018

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Dreźnie

Jeśli poczuć atmosferę Świąt to tylko na Striezelmarkt,  jednym z najstarszych jarmarków bożonarodzeniowych w Niemczech – otwarto go już w roku 1434.

Oprócz tego Miśnia, położona nad brzegiem Łaby, która swoją sławę zawdzięcza najstarszej w Europie fabryce porcelany.


Termin: 08 - 09.12.2018

Zbiórka 7:00 pl. Mickiewicza


Dzień 1  Po przyjeździe zwiedzanie centrum Drezna z przewodnikiem: m.in.Albertinum z Tarasami Brühla, Plac Teatralny Gdy stoi się na Placu Teatralnym, nie wiadomo, gdzie patrzeć:  czy na wspaniałą operę Semper, czy na Galerię Obrazów Starych Mistrzów, a może na budynki zespołu architektonicznego Zwinger.

Przejazd do hotelu: zakwaterowanie i kolacja.

Wieczór upłynie na chłonięciu  świątecznej atmosfery na jarmarku Striezelmarkt.


Dzień 2  Po śniadaniu i wykwaterowaniu zwiedzanie zespołu architektonicznego Zwinger, który jest zaliczany do najbardziej znaczących budowli późnego baroku w Europie. Powstał nazlecenie Augusta II Mocnego.

 Przejazd do Miśni. Spacer po Starówce. Zwiedzanie Manufaktury Porcelany. Od ponad 300 lat artyści i rzeźbiarze z niesłychaną dokładnością formują i dekorują porcelanowe dzieła sztuki, których ceny potrafią przyprawić o zawrót głowy!

Powrót do Poznania w godzinach wieczornych.

Minimalna liczba uczestników  - 35 osób.


Informacje dodatkowe:  Wstępy dodatkowo płatne: ok. 27 euro, obiadokolacje w opcji: + 60zł


Cena:  380zł   

Obejmuje przejazd autokarem, pilota, przewodnika  i realizację programu j/w, ubezpieczenie KL i NNW 10.000 € w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska.