IZRAEL – 28.02- 4.03.2019 (grupa zamknięta)

IZRAEL – krótkie spojrzenie

Wobec Izraela trudno być obojętnym. Przyciąga jego długa historia, miejsca biblijne, egzotyka, przyroda, klimat i ogromna różnorodność mieszkańców.

W centrum tego wszystkiego jest Jerozolima, miasto wyjątkowe, w którym wiele się wydarzyło i na pewno jeszcze wydarzy …


Termin: 28.02- 4.03.2019


Lot liniami Ryanair z Poznania, powrót do Wrocławia.


Dzień 1      Wylot z Poznania w godzinach popołudniowych do Tel Awiwu, przylot w godzinach wieczornych i przejazd do Nazaretu. Kolacja, zakwaterowanie w hotelu.


Dzień 2     Zwiedzanie Nazaretu z Bazyliką Zwiastowania, przejazd do Hajfy i panorama na Ogrody Bahajskie. Po drodze degustacja wina w Kanie, Yad Vashem – krótki pobyt. Przejazd do Betlejem, kolacja i zakwaterowanie. Fakultatywnie Jerozolima nocą, w tym Knesset i Menora, dzielnica ortodoksyjnych Żydów – Mea Shearim, panorama miasta.


Dzień 3      Przejazd do Jerycha – najstarsze miasto świata, krótki postój pod Górą Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora. Wizyta nad Jordanem. Kąpiel w Morzu Martwym – najniższa depresja świata. Panorama na Klasztor św. Jerzego w Wadi Kelt. Kolacja i nocleg w Betlejem.


Dzień 4     Przejazd do Jerozolimy. Wjazd na Górę Oliwną z widokiem panoramicznym na miasto, Stare Miasto: mury i bramy, dzielnica Żydowska, Ściana Płaczu, Wzgórze Świątynne , Via Dolorosa i Bazylika Grodu Pańskiego. Kolacja i nocleg w Betlejem.


Dzień 5     Zwiedzanie Bazyliki Narodzenia w Betlejem – najstarszy czynny kościół na świecie. Pole Pasterzy, Grota Mleczna i Grota św.Hieromina. Herodion czyli ruiny pałacu i grobowca Heroda Wielkiego ukryte we wnętrzu usypanej góry na skraju Pustyni Judzkiej.

Przejazd do Tel Awiwu, krótki spacer i przejazd na lotnisko. Wieczorny lot do Wrocławia.


Ubezpieczenie        W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW i KL do 10.000 euro  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska .  
Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).
Informacje dodatkowe   Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Transfer z Wrocławia dodatkowo płatny, 
TFG + 13 zł,
 tour- guide system + 20 zł
Cena końcowa uzależniona jest od ceny przelotu.
Minimalna liczba uczestników : 25 osób 
Cena 1.990 zł + 100 USD + 13 zł TFG
Obejmuje przelot do/z Tel Awiwu liniami Ryanair, z Poznania i do Wrocławia , każdy w cenie biletu lotniczego ma jedną walizkę o wymiarach 55x40x20 – ok.10 kg + torebka/plecak, 4 noclegi w hotelach klasy ***, śniadania, obiadokolacje, pokoje 2-3 osobowe z łazienką, przejazdy autokarem, polskojęzycznego przewodnika, wstępy do obiektów i obligatoryjne napiwki.