Mediolan z La Scalą 26-30.03.2019 (grupa zamknięta)

Mediolan z La Scalą

Dla wielbicieli opery i nie tylko Mediolan to właśnie La Scala.

Ale to także stolica europejskiego disign'u i jedna z trzech światowych stolic mody.  Szyk, elegancja, dobry smak i przepych.

Dla miłośników malarstwa to możliwość zobaczenia niezwykłych dzieł w Pinacotece di Brera i innych. Do tego majestatyczna katedra i potężny Castello Sforzesco. A na deser piękne jezioro Como


Termin  :   26-30.03.2019                                            


27.03 w La Scali opera Gioacchino Rossiniego - Kopciuszek   - bilety dodatkowo płatne, wybór miejsc w naszym biurze. Bilety 40-100 euro.

Przygotowanie i realizacja programu Fundacja Srebrnej Generacji – Wojażer.

Samolot z/do Poznania– linie Ryanair.  Mała grupa (ok25 osób).


Dzień 1     Zbiórka lotnisko-Ławica godz. 7.15, wylot godz. 9.10.

Przylot do Mediolanu-Bergamo godz.10.55. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Po przerwie spacer do centrum w okolice Galerii Vittorio Emanuele II oraz słynnego kwadratu mody. To spacer wśród wystaw najlepszych włoskich i zagranicznych projektantów mody oraz klasycznych rezydencji arystokracji. Kolacja w centrum.


Dzień 2    Przedpołudniem zwiedzanie centrum z przewodnikiem : Katedra posiadająca 130 strzelistych wież, 3.500 rzeźb oraz tarasy na dachu / dla chętnych /, okolica  Piazza del Duomo oraz Castello Sforzesco czyli potężna twierdza- zamek wybudowana przez Viscontich wraz z okolicą Po przerwie powrót do hotelu. Kolacja w pobliżu La Scali i wieczór w operze.


Dzień 3    Mediolan – awangardowe miasto Włoch i Europy. Od największego dworca w Europie z wieżowcem Pirelli obok do nowoczesnej dzielnicy Porta Nuova z wybitną architekturą XXI wieku. Dalej okolica Santa Maria della Grazia, Bazylika św. Ambrożego i kościół San Lorenzo czyli historia Mediolanu na żywo. Czas wolny między  ulicami handlowymi via Torino i Corso Venezia. Kolacja w centrum.


Dzień 4   Wycieczka nad Jezioro Como i spacer po urokliwym miasteczku, kolejka linowa z widokiem na Alpy lub rejs stateczkiem po jeziorze. Po powrocie do miasta Pinacoteca di Brera z jedną z najwspanialszych kolekcji sztuki we Włoszech oraz dzielnica artystów Brera.Kolacja w okolicy muzeum.


Dzień 5    Po śniadaniu najnowocześniejsze odcinki metra w Mediolanie oraz Cmentarz Monumentalny czyli rodzaj muzeum pod gołym niebem, także czas wolny, transfer na lotnisko ok. 14.30, wylot 19.30, przylot do Poznania 21.15


Ubezpieczenie     W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW i KL do 10.000 euro  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska - pakiet podstawowy nie obejmujący chorób przewlekłych.  
Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ) i rozszerzenia o choroby przewlekłe.
Informacje dodatkowe       
 Wstępy, opłaty lokalne, system tour-guide, komunikacja lokalna płatne dodatkowo ok. 65 euro,
Zwiedzanie refektarza z „Ostatnią Wieczerzą” w opcji, możliwe poprzez specjalną rezerwację. Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenia i opłata.
Uwaga : Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Minimalna liczba uczestników : 25 osób
Cena 1.790 zł + 10 zł TFG
Obejmuje przelot samolotem z/do Poznania, każdy w cenie biletu lotniczego ma jedną walizkę o wymiarach 55x40x20 – ok. 10 kg + torebka/plecak, transfer z/ na lotnisko w Mediolanie . Zakwaterowanie 4 noclegi w hotelu ***, pokoje 2-osobowe z łazienkami, 4 śniadania, 4 obiadokolacje, pilota, przewodnika.