Rzym - znany i nieznany 19 - 23.10.2019

Rzym znany i nieznany …

Wieczne miasto, kolebka naszej cywilizacji to miejsce, które ma wiele odsłon, do którego wracać można po wielokroć.

Najwspanialsze dzieła architektury i sztuki Berniniego, Borrominiego, Caravaggia, Michała Anioła i Rafaela, to wybrane wątki tej podróży, na tle Rzymu starożytnego, chrześcijańskiego, renesansowego, barokowego i współczesnego


Termin : 19 - 23.10.2019                      


Idealny czas na Rzym, sympatyczna pogoda, przyjazne tempo i niezwykły program.
Samolot z/do Poznania  – linie Ryanair.  Hotel *** i 3 obiadokolacje w cenie.
Dzień 1    Wylot z Poznania godz.13:50 , przylot o 16:00 transfer do hotelu, zakwaterowanie. Po krótkim odpoczynku wyjazd do miasta, a tam Pomnik Ojczyzny na Placu Wenecki  Piazza della Colonna, kościół św. Ludwika Francuskiego i słynny Plac Navona wieczorem.
Obiadokolacja w mieście.
Dzień 2   Lateran z bazyliką św. Jana i schody święte.  Przejazd do Watykanu, a tam Bazylika św. Piotra z grobem Jana Pawła II i  Muzea Watykańskie – jeden z największych zbiorów sztuki w Europie i Kaplica Sykstyńska. Po przerwie Zamek Anioła i okolica, na zakończenie obiadokolacja w pobliżu Watykanu.
Dzień 3   Schody Hiszpańskie, olśniewająca Fotanna  di Trevi, starożytny Panteon i Piazza Navona z fontanną Czterech Rzek. Po przerwie renesansowe pałace i okolica Campo dei Fiori oraz  spacer po urokliwym Zatybrzu wraz z Bazyliką Św. Marii  Zatybrzańskiej. Na zakończenie kolacja w restauracji na Zatybrzu – bardzo modne miejsce bohemy rzymskiej.
Dzień 4    Wytworna Bazylika Św. Pawła za murami, dalej  Circo Massimo, słynne Usta Prawdy i kościół Il Gesu oraz Plac Wenecki z Pomnikiem Ojczyzny. Po przerwie Rzym starożytny : Kapitol i Muzea Kapitolińskie – najstarsze na świecie ze wspaniałymi dziełami sztuki, Forum Romanum, Fora Cesarskie i niezaprzeczalny symbol Rzymu czyli Koloseum.
Dzień 5     Piazza del Popolo ,Corso,  Piazza Barberini, Piazza Republica i okolica oraz Santa Maria Maggiore na zakończenie. Czas wolny.  Wylot do Poznania o godz. 19:35, przylot 21:45.
Informacje dodatkowe       Uwaga kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych.
Na miejscu płatne : wstępy, bilety metra, słuchawki – tour guide system, city taxe - ok. 80 euro.
Kolacja na wieczór pożegnalny : + 20 euro. 
Minimalna liczba uczestników : 25 osób
Ubezpieczenie      W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW i KL do 10.000 euro  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska - pakiet podstawowy nie obejmujący chorób przewlekłych.  Dodatkowo w biurze istnieje możliwość dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki, min 10 zł) i rozszerzenie o choroby przewlekłe.
Cena 1.950 zł + 10 zł TFG
Cena obejmuje przelot samolotem, każdy w cenie biletu lotniczego ma jedną walizkę o wymiarach 55x40x20 – ok.10 kg + torebka/plecak, transfery z/na lotnisko, zakwaterowanie w hotelu*** , 4 noclegi, 4 śniadania, 3 obiady, pilota, przewodnika lokalnego.