Czarnogóra 14 - 21.05.2019 (grupa zamknięta)

CZARNOGÓRA – perła Adriatyku.

Ten niewielki kraj jest pełen urokliwych zakątków.

Szczyty gór, głębokie kaniony, słoneczne plaże, krasowe pustynie, gaje oliwne, urwisty fiord i niezwykłe jezioro…

Ta bałkańska różnorodność to także miasta i wioski, cerkwie i meczety będące odzwierciedleniem skomplikowanej historii i bogatej tradycji.

A kropką nad „i” jest Dubrownik już w Chorwacji.


Termin  :   14 - 21.05.2019          


Samolot z/do Wrocławia – linie Ryanair
Dzień 1     Wylot z Wrocławia o godz.17.35 Przylot na lotnisko w Podgoricy o godz. 19.40, transfer z lotniska do hotelu w Budwie (około 1H), kolacja i nocleg.
Dzień 2    Po śniadaniu udamy się na tzw. Montenegro Tour - przejedziemy najbardziej malowniczą trasą Czarnogóry: pierwszy postój w Cetinje - historyczna stolica kraju. Dalszy przejazd przez PN "Lovćen", zjedziemy słynnymi serpentynami do Kotoru. Zwiedzanie miasta wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie z przewodnikiem, czas wolny. Powrót do Budwie, gdzie przespacerujemy się po starówce, kolacja i nocleg.
Dzień 3    Przed południem wypoczynek na plażach riwiery budwańskiej. Po południu udamy się do Starego Baru - największa i najciekawsza strefa archeologiczna w Czarnogórze. zobaczymy pozostałości miasta twierdzy, które zostało odbite z rąk tureckich w 1878 roku. Podjedziemy również pod "starą maslinę" - najstarsze drzewko oliwne na Bałkanach (a może i w Europie), powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
Dzień 4     Po wcześniejszym śniadaniu udamy się w głąb kraju. Przejedziemy malowniczą trasą przez kanion rzeki Moraczy, gdzie zatrzymamy się w monastyrze o tej samej nazwie. Później dojedziemy na słynny most na rzecze Tara skąd będziemy podziwiać najgłębszy kanion Europy. Przerwa na zdjęcia i dla chętnych - przejazd tyrolką. W dalszej części wycieczki udamy się do Zabljaka - jest to zimowa stolica Czarnogóry, krótki spacer nad Czarny Staw, powrót nad czarnogórskie wybrzeże, kolacja i nocleg.
Dzień 5     Po śniadaniu wyjeżdżamy z Czarnogóry, aby podziwiać perłę Adriatyku  - Dubrownik. Spotkanie z polską przewodniczką, 1.5h wspólne zwiedzanie starówki. wejście do Katedry oraz apteki franciszkanów. czas wolny na zakupy. wyjazd w stronę Czarnogóry. dojazd od Budwy w godzinach późno popołudniowych. Kolacja i nocleg.
Dzień 6    Po dwóch dniach intensywnego zwiedzania - czas na przedpołudniowy wypoczynek. Po południu wyjazd w stronę klasztoru Ostrog. zawieszonego we wnęce skalnej na wysokości 900 m m.n.p. Jest najświętsze miejsce osób prawosławnych zamieszkujących kraj. powrót do hotelu na kolację i nocleg.
Dzień 7    Po śniadaniu udamy się / opcja dla chętnych / na rejs po zatoce Boki Kotorskiej. dojazd autobusem do Tivatu, a potem przesiadka na statek i przez cały dzień poznajemy urokliwe zakątki słynnego fiordu Adriatyku - miejscowość Herceg Novi, plaża Zanice (+ błękitna grota), wyspa Matki Bożej na skale z przepięknym kościółkiem oraz muzeum morskim. na sam koniec raz jeszcze zobaczymy Kotor - tym razem od strony morza. po czasie wolnym powrót do Budwy. kolacja i nocleg.
Dzień 8    Po śniadaniu czas wolny na ostatnie zakupy. w godzinach południowych wykwaterowanie z hotelu i transfer w stronę lotniska. Po drodze zatrzymamy się nad J.Szkoderskim - jest to największe jezioro na Bałkanach, jedna z ostatnich ostoi pelikanów w Europie. udamy się na 2-godzinny rejs podczas którego będziemy mogli podziwiać ptactwo jak i rozkoszować się przysmakami czarnogórskimi (lunch przed wylotem do kraju). Po rejsie kontynuujemy transfer na lotnisko. Wylot do Wrocławia według rozkładu lotu godz. 19.50. Przylot 21.40 i transfer do Poznania
Ubezpieczenie        W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW i KL do 10.000 euro  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polskapakiet podstawowy nie obejmujący chorób przewlekłych  .  
Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ) i rozszerzenia o choroby przewlekłe.
Informacje dodatkowe      Wstępy, opłaty lokalne, tour-guide system, rejs statkiem, dodatkowy lunch, bilety do PN :  75 euro + opcja 25 euro rejs po zatoce. Dojazd do/ z Wrocławia + 100 zł
Cena 2.240 + 10 zł TFG
Obejmuje przelot samolotem – linie Ryanair każdy w cenie biletu lotniczego ma jedną walizkę o wymiarach 55x40x20 – ok. 10 kg + torebka/plecak, autokar na miejscu, pilot, zakwaterowanie w jednym miejscu - centrum Budwy, pokoje 2-osobowe z łazienkami, śniadania, obiadokolacje.