Lizbona 09 - 13.04.2019 (grupa zamknięta)

LIZBONA i okolica czyli

tam gdzie ziemia się kończy, a morze zaczyna...

Przesiąknięta historią i tętniąca życiem. Dzięki wyjątkowemu położeniu, na wzgórzach i na brzegu rzeki Tag, miasto zachwyca pięknymi widokami.

Jest raczej uwodzicielska niż przytłaczająca – po prostu swojska, a labirynty brukowanych uliczek i domów dekorowanych kafelkami zachęcają do spacerów.

Za sprawą odkryć geograficznych Lizbona stała się jednym z najważniejszych portów świata, stolicą imperium...czego ślady i pamiątki znajdujemy do dziś.


Termin  :   09 - 13.04.2019              


Wylot z/do Wrocławia – linie Ryanair 


Dzień 1    Wyjazd na lotnisko we Wrocławiu, wylot do Lizbony o 15:10 przylot do Lizbony 18:05, transfer autokarem do hotelu przy metrze     Zakwaterowanie i kolacja.
Dzień 2    Lizbona - Dzielnica Belem – gdzie rozpoczynały się wielkie wyprawy, dziś 
Pomnik Odkrywców, Wieża Belem i wspaniała architektura manuelińska w klasztorze Hieronimów. Popołudniu i wieczór Bairro Alto – Górne Miasto, wjazd windą Santa Justa oraz Chiado, gdzie skupia się nocne i kawiarniane życie stolicy, słynna Cafe Brasileira.  Możliwość słuchania fado / opcja /. Obiadokolacja w mieście.
Dzień 3    Wycieczka do Cascais, eleganckiego i malowniczego kurortu nadmorskiego
Spacer promenadą i czas wolny. Cabo da Roca najdalej na zachód wysunięty przylądek  w Europie, widok na ocean. Przejazd do Sintry sławnej z dawnego  letniego pałacu królów Portugalii. Była sławiona przez Byrona, wspaniałe ogrody i rezydencje, urokliwe miasteczko.
Powrót do Lizbony.
Dzień 4     Przedpołudniem Baixa tzw. Dolne Miasto czyli właściwe klasycystyczne centrum Lizbony i Rossio centrum życia towarzyskiego. Popołudniu przejazd zabytkowym tramwajem i Alfama – najstarsza średniowieczna dzielnica z wąskimi, malowniczymi uliczkami, widoki panoramiczne, katedra oraz Panteon Narodowy. Obiadokolacja w mieście.
Dzień 5    Przedpołudniem tereny wystawowe Expo 98 z imponującym Oceanarium /opcja / i czas wolny.
Transfer autokarem na lotnisko o godz.16:30, wylot o godz.19:25. Przylot do Wrocławia o godz.23.59 i transfer do Poznania.
Ubezpieczenie        W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW i KL do 10.000 euro  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska .  
Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).
Informacje dodatkowe
• Dojazd i powrót do/z Wrocławia plus 100 zł
• Wstępy, systemy Tour-guide, komunikacja miejska i opłaty lokalne dodatkowo ok. 90 euro,
• Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
• Minimalna liczba uczestników : 25 osób
Cena 2.000 zł
/ szacowana w zależności od ceny samolotu /
Cena  obejmuje:   przelot samolotem z /do Wrocławia, każdy w cenie biletu lotniczego ma jedną walizkę o wymiarach 55x40x20 – ok.10 kg + torebka/plecak,, transfer z/na lotnisko w Lizbonie. Zakwaterowanie  hotel  Lizbona przy metrze Picoas / 4 noclegi /, pokoje 2-osobowe. Śniadania i obiadokolacje, opieka pilota, przewodnika, program, autokar wycieczka całodniowa okolica Lizbony.