Miasta Hanzy 16 - 19.06.2019 (NOWOŚĆ)

Miasta Hanzy Północnych Niemiec  (Nowość)

oraz  Hamburg czyli niemieckie okno na świat.

W tym programie same perełki z listy dziedzictwa kulturowego UNESCO z okazałą i reprezentacyjna architekturą. Lubeka, Brema,

Luneburg, Hamburg. A tam każdy znajdzie coś dla siebie - romantycy, miłośnicy kultury, przyrody, fani historii i wielbiciele mody.

Kropką nad „i” jest Luneburg – elegancki, malowniczy i uzdrowiskowy.


Termin  :   16 - 19.06.2019  mała grupa, slow :)


Wyjazd z Poznania o godz. 6.30 plac Mickiewicza
Dzień 1    W drodze do Hamburga – Lubeka, najważniejsze miasto Hanzy.  Zwiedzanie starego miasta w tym : Bramy Holsztyńskiej, kościoła św. Piotra, rynku starego miasta ze sławnym ratuszem, wejście do kościoła NMP, barokowego Domu Buddenbrockó, najważniejszych ulic Burgstrasse i Königstrasse, kościoła św. Jakuba, szpitala św. Ducha z XII w. (wejście) do bramy miejskiej Burgtor, dalej Haus der Feschergesellschaft – dawna siedziby gildii rybackiej. Ew. przejście lub przejazd do katedry w Lubece (z 1230r. ). Przejazd do hotelu w Hamburgu w centrum miasta,  zakwaterowanie i kolacja.
Dzień 2    Hamburg – ta bogata metropolia oczarowuje urbanistycznym wdziękiem i żeglarską atmosferą. Zwiedzanie : Rathausmarkt, kościół św. Mikołaja i inne, zabytkowe kamienice  przy Deichstrasse, jezioro Alster, dzielnica rozrywki St. Paul, dzielnica Hafencity, dzielnica Spichlerzy, w tym imponująca Elbphilharmonie otwarta w 2017 roku. Zwiedzanie portu, spacer nabrzeżem i wizyta w Kunsthalle- muzeum z najciekawszym zbiorem malarstwa północnych Niemiec. Czas wolny na ulicach handlowych i w Europa-Passage. Powrót do hotelu i kolacja.
Dzień 3    Luneburg – niegdyś hanzeatyckie i jedno z najbogatszych miast Niemiec. Dziś perełka z bardzo interesująca i doskonale zachowaną starówką z ratuszem, gotyckimi kościołami św. Jana, św. Mikołaja. Przy starym porcie znajdziemy dawny magazyn śledzi Altes Kaufhaus. Wszystko idealne do spacerowania i czasu wolnego. 
A odpoczynek na całe popołudnie zaplanowano w pięknych ogrodach i termach solankowych.
Powrót do Hamburga i kolacja. 
Dzień 4    Opuszczamy hotel i w drodze powrotnej zatrzymujemy się w Bremie, która razem z Bremerhaven jest najmniejszym landem – krajem związkowym. Najstarszy port niemiecki. Zwiedzanie starego miasta, rynku z ratuszem w stylu renesansu wezerskiego, pomnika Rolanda, bratanka Karola Wielkiego, rzeźby Muzykantów z Bremy (Baśń braci Grimm), wejście do katedry, dawnej siedziby biskupa. Przejście do słynnej uliczki Böttcherstrasse, łączącej elementy gotyckie, secesyjne i baśniowe po przebudowie przez magnata Ludwika Roseliusz (Kaffee Haag). Powrót do Poznania ok.23.30.
Ubezpieczenie           W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW i KL do 10.000 euro  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska .  
Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).
Informacje dodatkowe     Wstępy i system tourguide płatne dodatkowo.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Minimalna liczba uczestników : 30 osób


Cena 1.100 zł        Obejmuje przejazd autokarem, 3 noclegi w centrum Hamburga , pokoje 2-osobowe z łazienkami, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, pilota, przewodnika w Bremie.