Toskania - Włochy dla koneserów 27.04 - 04.05.2019 (ostatnie 1 miejsce dla Pani)

TOSKANIA  CZYLI   ITALIA   DLA KONESERÓW

To najpiękniejszy region Włoch. Wyrazista architektura, sugestywne pejzaże i łagodne czerwone wino stanowią o uroku Toskanii. Jej widok to okolone murami miasta, rzędy drzew cytrusowych i faliste wzgórza pokryte winoroślą. Czyż nie pozostaje tylko marzyć, żeby tam być ?

Do programu wybrano perełki bardziej lub mniej znane, ale bezsprzecznie piękne.


Termin  :   27.04 - 04.05.2019                        


W programie :.   Trasa liczy ok.3.900 km
Dzień 1    Wyjazd z Poznania godz.6.00, z Pl. Mickiewicza, tranzyt i zakwaterowanie przy granicy z Austrią.
Dzień 2    Przejazd przez Austrię – trasa widokowa - do Włoch. Dojazd do Montecatini Terme - uzdrowiska z parkami i  terenami spacerowymi. Zakwaterowanie i obiadokolacja.
Dzień 3    Lukka z renesansowymi murami otaczającymi miasto, w środku romańskie kościoły oraz urokliwy Piazza Amfiteatro,  Bagni di Lucca – dawne eleganckie uzdrowisko, przejazd wzdłuż morza do Pietrasanta. To miasteczko artystów i rzeźbiarzy, piękne budynki, dzieła sztuki i wyjątkowa atmosfera. Powrót do hotelu i obiadokolacja.
Dzień 4     Montecatini Alto – mała wioska u podnóża wzgórza z średniowieczną zabudową , Pistoia ze starym centrum posiadającym piękny średniowieczny plac Duomo z katedrą oraz inne budowle, pałace i kościoły głównie z XII wieku. Wizyta z degustacją wina we włoskiej trattoria.  Powrót do hotelu i obiadokolacja. 
Dzień 5      Lajatico – wioska z Teatrem del Silenzio oraz kościołem San Leonardo Abate, San Gimignano –średniowieczne miasteczko wież, toskańskie nr 1, uliczki, placyki, punkty widowe oraz niezwykłe freski w Colegiacie Wniebowzięcia NMP,  Volterra – wysoko położona, dawna osada etruska, miasto alabastru. Zakwaterowanie w Chianciamo Terme- uzdrowisku południowej Toskanii.
Dzień 6     Siena – gotyckie miasto o niebywałym uroku, a w nim Palazzo Publico, Piazza del Campo, wybitna gotycka Katedra i inne kościoły, dom rodzinny św. Katarzyny,  Pienza z renesansowym zespołem budowli wokół centralnego placu oraz z najpiękniejszymi widokami w Toskanii. Powrót do hotelu i obiadokolacja.
Dzień 7    Wykwaterowanie, po drodze Arezzo – dawne miasto etruskie, centrum z Piazza Grande i katedrą oraz kościołem San Francesco posiadającym wspaniały cykl fresków Pierra della Francesci. Dojazd do Tarvisio – alpejskiego miasteczka przy granicy z Austrią, zakwaterowanie i obiadokolacja.
Dzień 8    Powrót do kraju, przyjazd do Poznania ok.23.30
Ubezpieczenie        W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW i KL do 10.000 euro  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska pakiet podstawowy nie obejmujący chorób przewlekłych.  
Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ) lub rozszerzenia o choroby przewlekłe.
Informacje dodatkowe       Wstępy, opłaty lokalne płatne dodatkowo ok. 50 Euro + system tour-guide 5 euro.
Uwaga : Punkty programu ze względów technicznych mogą ulec przesunięciu. 
Minimalna liczba uczestników : 35 osób

Cena 2.300 zł

Obejmuje : 2 noclegi tranzytowe, bez przejazdów nocnych oraz 5 noclegów w Toskanii, w hotelach ***/****, pokoje 2-osobowe z łazienkami, śniadania 7x, obiadokolacje 7x, wygodny autokar, program, pilot na całej trasie, przewodnik lokalny 2x.