Na dachu Austrii 18 - 23.06.2019

Na dachu Austrii…

Austria jest krainą iście bajkową z alpejskimi szczytami,

widokami kościelnych wież i zamków. Ten kraj gór i rzek tworzy zachwycający krajobraz. Z pięknem natury harmonizuje wspaniałe dziedzictwo kulturowe. W naszej podróży odwiedzamy dwa wyjątkowe miasta Salzburg i Innsbruck, a pomiędzy nimi prawdziwe cuda ...


Termin :  18 - 23.06.2019           


Wyjazd autokarowy w wysokie góry, ale z możliwością podjazdów, przejścia nie wymagają szczególnego wysiłku.
Dzień 1     Wyjazd z Poznania godz.6.00 – Plac Mickiewicza i przejazd w okolice Sankt Johann w Austrii, zakwaterowanie i obiadokolacja.
Dzień 2     Park Narodowy Hohem Tauern, a tam między innymi wysokogórska trasa widokowa Grossglocknerhochalpenstrasse, z widokiem na lodowiec i najwyższy szczyt Austrii. To 50 km, gdzie z wysokości 800 m n.p.m przejeżdżą się na wysokość 2.500 m n.p.m przecinając kolejne strefy geograficzne i klimatyczne. Wąwóz Kitzlochklamm – prawdziwy cud natury, który powstał po epoce lodowcowej.
Dzień 3     Przejazd do Tyrolu – najbardziej turystycznego regionu Austrii z pięknymi, alpejskimi krajobrazami. Zwiedzanie – Innsbrucka, a tam barokowe kamienice wzdłuż Herzog Friedrich-Strasse, wieża miejska, katedra św. Jakuba, kolumna św.Anny, Hofburg z Hofkirche, punkt widokowy. Wjazd kolejką linową na skocznię narciarska w Insbrucku.
Na zakończenie pobytu czas wolny i świat Svarowskiego w drodze powrotnej do hotelu.
Dzień 4     Trasa widokowa na Kehlstein, a tam dawna, luksusowa herbaciarnia A. Hitlera doskonale zachowana. Dalej zwiedzanie Salzburga – miasta Mozarta ze wspaniałymi skarbami architektury baroku., w tym Domplatz a katedrą, opactwo św. Piotra, kościół franciszkański i kolegialny, dom Mozarta, a w oddali górująca nad miastem twierdza Hohensalzburg.
Dzień 5     Masyw górski Dachstein w Alpach salzburskich wpisany na listę światowego dziedzictwa Unesco, wjazd kolejką na Krippenstein, a tam platforma widokowa „5 Fingers”. To najbardziej spektakularna platforma widokowa w Austrii, ulokowana nad przepaścią...
Spacer po urokliwym miasteczku Hallstatt.
Dzień 6     Powrót do Poznania  przez Oberndorf  bei Salzburg z kapliczką „Cicha noc, święta noc”  Przyjazd ok. godz. 23.00
Informacje dodatkowe       Wstępy płatne  i systemy tour guide ok. 105 euro
Obowiązkowa oplata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł
Minimalna liczba uczestników : 35 osób 
Ubezpieczenie   KL 10.000 euro  i NNW 10.000 zł w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska - pakiet podstawowy nie obejmujący chorób przewlekłych. Dodatkowo w biurze istnieje możliwość dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki, min 10 zł) i rozszerzenia o choroby przewlekłe.
Cena 1990 zł
obejmuje przejazd autokarem, zakwaterowanie w dobrym standardzie – 5 noclegów, pokoje 2-osobowe z łazienkami, śniadania, obiadokolacje, program, opiekę pilota.