Węgry - Budapeszt 29.04 - 04.05.2019 (grupa zamknięta)

Węgry- nie tylko Budapeszt czyli termy, ciepłe źródła i baseny.

Kraina czardasza zachwyca ciekawą historią, atrakcyjną architektura, malowniczymi krajobrazami, wspaniałymi termami, wyjątkową kuchnią, wybornym winem i niepowtarzalnym folklorem.

Jeśli do tego dodać Budapeszt – jedno z najpiękniejszych miast Europy - przepięknie położony nad Dunajem to ta podróż na pewno będzie wyjątkowa.


Termin  :    29.04 - 04.05.2019                            


Wyjazd godz.6.00, Plac Mickiewicza.
Dzień 1     Przejazd tranzytowy z postojami do Miszkolca, kolacja na trasie, zakwaterowanie.
Dzień 2      Pobyt w kąpielisku termalnym Miszkolc-Tapolca z niepowtarzalnymi basenami znajdującymi się w skalnych grotach. Ponad 700 metrów podziemnych korytarzy i pięknie oświetlonych komór z leczniczą i ciepłą wodą.
Popołudnie w Egerze - przepięknym barokowym miasteczku z urokliwą starówką 
zwaną ” małym Krakowem”. Na trasie bazylika, kościół minorytów, minaret… i Dolina Pięknej Pani – miejsce pełne piwniczek winnych wykutych w skałach, degustacja wina.  
Dojazd do Budapesztu, zakwaterowanie i obiadokolacja.
Dzień 3     Rozpoczynamy od Pesztu, a tam Plac Bohaterów i aleja Andrassyego ze wspaniałymi budowlami Teatru Narodowego, Opery, Akademii Muzycznej, Akademii Sztuk Pięknych, Bazylika Św. Stefana. Dalej Park Miejski z kompleksem basenów i term, zamek Vajdahunyad, Parlament.  Czas wolny, baseny Szechenyi lub inne. 
Wieczór z muzyką i folklorem w Czardzie – dania regionalne.
Dzień 4      Najstarsza dzielnica miasta Buda w tym : Most Łańcuchowy ,Wzgórze Zamkowe, Baszta Rybacka,  neogotycki kościół Macieja, pomnik św.Stefana, Zamek Królewski i Góra Gellerta z cytadelą i pomnikiem Wolności oraz wspaniałą panoramą miasta. Popołudniu  słynna, handlowa ulica Vaci i hala targowa Vasarcsarnok. Wieczorem rejs po Dunaju i obiadokolacja.
Dzień 5     Jedziemy w kierunku Balotonu z postojem nad Jeziorem Heviz. To największe jezioro termalne w Europie z możliwością kąpieli, temperatura ok. 30 stopni, pow. 4.4 hektary.
Po kąpieli zakwaterowanie nad Balatonem – największym jeziorem Europy Środkowej, kolacja.
Dzień 6      Po śniadaniu kilka spojrzeń na Balaton i wracamy do Poznania. 
Ubezpieczenie     KL 10.000 euro  i NNW 10.000 zł w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska - pakiet podstawowy nie obejmujący chorób przewlekłych. Dodatkowo w biurze istnieje możliwość dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki, min 10 zł) i rozszerzenia o choroby przewlekłe.
Informacje dodatkowe         Wstęp, opłaty lokalne, tour-guide system płatne dodatkowo. Możliwość kąpieli w Miszkolcu, Budapeszcie i Heviz.
Minimalna liczba uczestników : 35 osób
Cena 1.590 zł plus 10 zł TFG
Obejmuje przejazd wygodnym autokarem, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami, 5 śniadań, 4 obiadokolacji, opiekę pilota i przewodnika lokalnego.