Andaluzja 23 - 30.09.2019 (grupa zamknięta)

Andaluzja – kraina słońca

Najbardziej fascynujący region Hiszpanii. Niezwykłe zabytki z kultury mauretańskiej i chrześcijańskiej , wybitne dzieła sztuki, tradycje korridy, flamenco. Niezwykłe widoki, góry, morze, tropikalna roślinność i wiele innych atrakcji ...


Termin  :    23 - 30.09.2019


Dzień 1   Transfer na lotnisko do Wrocławia i odlot do MALAGI godz.10:10. Transfer do hotelu ok. SEVILLI Zakwaterowanie i czas wolny, kolacja, nocleg.
Dzień 2    Zwiedzanie miasta: monumentalny Plac Hiszpański, Casa de Pilatos - najlepszy przykład arystokratycznego pałacu miejskiego w stylu mudejar, dawna żydowska dzielnica Santa Cruz, z kafejkami, wąskimi uliczkami i urokliwymi patiami domów, największa gotycka katedra w Europie z Giraldą - dzwonnicą, symbolem miasta, wcześniej wielkim minaretem z XII wieku, złotym ołtarzem - arcydziełem sztuki rzeźbiarskiej, grobowcem Kolumba oraz licznymi obrazami znanych mistrzów; Alkazar - zamek królewski z pięknymi ogrodami. Spacer promenadą nadrzeczną - Złota Wieża i arena corridy La Maestranza.  Powrót do hotelu i obiadokolacja
Dzień 3    Przejazd w stronę Malagi. Po drodze RONDA, wniesiona na masywnej skale, przeciętej urwistą wapienną rozpadliną. Tam także najstarsza arena korridy, spacer trasą widokową przez miasto i mostem nad kanionem El Tajo. Dalej MARBELLA – najbardziej ekskluzywny kurort na Costa del Sol, spacer po mieście i czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu na Costa del Sol nad morzem w Benalmadena i obiadokolacja.
Dzień 4    Całodzienny wyjazd do KORDOBY. Zwiedzanie: katedra - dawny Wielki Meczet (Mezquita), który zbudowany przed ponad 1000 lat w czasach kalifatu do dziś zachwyca pięknem rytmicznie powtarzanych łuków i setek kolumn oraz Alkazar Królów Chrześcijańskich - średniowieczna forteca z wystawą rzymskich mozaik i urokliwym parkiem. Spacer po starówce - dawna synagoga, pomniki i wykładane kamyczkami uliczki i patia, rzymski most na Gwadalkiwirze. Powrót do hotelu  i  obiadokolacja.
Dzień 5     Dzień wypoczynkowy nad morzem.
Dzień 6    Całodzienny wyjazd do GRANADY, jednego z najpiękniej położonych miast na świecie, na stokach gór Sierra Nevada. Zwiedzanie kompleksu pałacowo-ogrodowego Alhambry, jednego z najwspanialszych zabytków Hiszpanii - pałacu sułtanów dynastii Nasrydów z  Dziedzińcem Lwów. Generalife - spacer po ogrodach i pałacu letnim. Przejazd do centrum miasta - Alcaiceria (orientalny bazar), zwiedzanie katedry i kaplicy grobowej Królów Katolickich. Spacer po najstarszej części miasta Albaycin z panoramą Alhambry na tle gór Sierra Nevada. Powrót do hotelu i obiadokolacja.
Dzień 7    Wycieczka do Malagi, spacer po zabytkowej starówce w tym  - renesansowa katedra, wzgórze zamkowe Alcazaba, słynące z pięknych widoków i dobrze zachowanych pozostałości rezydencji Maurów, czas wolny w centrum. Po przerwie ogród botaniczny uroczy park z egzotyczną roślinnością. Powrót do hotelu ,obiadokolacja w hotelu.
Dzień 8     Wyjazd na lotnisko w Maladze, wylot do Wrocławia i transfer autokarem do Poznania.
Ubezpieczenie        W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW i KL do 10.000 euro  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska - pakiet podstawowy nie obejmujący chorób przewlekłych .  
Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ) i rozszerzenie o choroby przewlekłe.
Informacje dodatkowe      Wstępy, opłaty lokalne, tour-guide system - dodatkowo ok. 100 euro.
 Dodatkowo płatny transfer do/z Wrocławia oraz TFG 10 zł.   
 Cena 3200 zł           Obejmuje przelot samolotem, każdy w cenie biletu lotniczego ma jedną walizkę o wymiarach 55x40x20 – ok. 10 kg + torebka/plecak, 2 hotele ***, pokoje 2-osobowe z łazienkami, śniadania, obiadokolacje, pilot, przewodnik, przejazdy autokarem na terenie Hiszpanii.