Apulia 13 - 20.09.2019 (grupa zamknięta)

APULIA – czyli wyjątkowy włoski „obcas”.

Bogactwem tego regionu jest niezwykła, dzika natura. Wysokie wapienne brzegi wybrzeża, malownicze zatoki, ciche i spokojne śródziemnomorskie miasteczka. Ponadto bardzo ciekawa kuchnia i tradycja ludowa. Sporo historii i ciekawej architektury od romańskiej po barokową,

Gargano, Bari, Lecce, Polignano, Alberobello, Ostuni…

i Matera – europejskie miasto kultury w roku 2019.


Termin  :  13 - 20.09.2019                                               


Samolot z Berlina do Bari, z Bari do Berlina.  Program slow, 3 miejsca noclegowe - 1+3+3


Dzień 1     Spotkanie na lotnisku w Berlinie, możliwy wspólny dojazd z Poznania. Wylot 13.00, przylot do Bari około godz.15.00, transfer do hotelu w S. Giovani Rotondo.  Zakwaterowanie i kolacja.
Dzień 2      Sanktuarium Ojca Pio w S. Giovanni Rotondo, wokół którego powstał nowoczesny ośrodek religijny, dalej Monte Sant Angelo- związane z kultem Archanioła Michała, dziś ciekawe miasteczko i sanktuarium. Na zakończenie Vieste – urlopowa stolicy Gargano i popołudniowy spacer wśród urokliwych uliczek z widokiem na morze. Przejazd do hotelu w Mola  Bari nad morzem. Zakwaterowanie i obiadokolacja.
Dzień 3      Wycieczka : Alberobello z największym w Apulii skupiskiem wyjątkowych domów o niezwykłym kształcie zwanych trulli – lista UNESCO, Także Locorotondo niezwykle położone, kameralne, z wąskimi uliczkami i ciekawymi kościółkami oraz Polignano a Mare – urocze miasteczko położone na poszarpanym, skalistym cyplu i degustacja wina oraz produktów lokalnych. Powrót do hotelu na obiadokolację.
Dzień 4     Wycieczka do Bari, a tam zwiedzanie z przewodnikiem.  Bari stolica regionu, miasto portowe, uniwersyteckie, handlowe, kryjące wiele  unikatowych zabytków, miasto Bony, południowej atmosfery, w tym  Bazylika św. Mikołaja z nagrobkiem królowej Bony Sforzy. Po przerwie Matera, czyli miasto wykute w kamieniu- lista UNESCO, część historyczna Sassi obejmuje unikatowe domostwa drążone w skale, ponadto katedra, gigantyczna cysterna i barokowe zabudowania. Powrót do hotelu na obiadokolację.
Dzień 5      Wykwaterowanie z hotelu i przejazd jeszcze bardziej na południe przez Ostuni – białe, średniowieczne, malownicze miasteczko nad transparentnym morzem. Przystanek w Brindisi i dojazd do Cesarea Terme-  zakwaterowanie w ośrodku pięknie położonym  na nadmorskim klifie, wśród roślinności śródziemnomorskiej, a wokół cisza i spokój. Wspaniała lokalna kuchnia.
Dzień 6      Dzień wolny nad morzem, plaża oraz rejs łodziami wzdłuż wybrzeża.
Dzień 7      Wycieczka do Lecce - zachwycającego barokowego miasta, z piękną starówką, w tym Piazza Sant’Oronzo, amfiteatr rzymski, Palazzo del Seggio, bazylika Santa Croce, kościół Santa Clara i inne. Dalej Otranto z ciekawym centrum historycznym i katedrą, zamek Aragoński, latarnia morska i nadmorski bulwar na spacer. Powrót do hotelu na obiadokolację.
Dzień 8      Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko w Bari.
wylot o godz.15.30, przylot do Berlina o godz.18.00 i transfer do Poznania.
Ubezpieczenie        W cenie wycieczki ubezpieczenie KL 15.000 € i NNW do 3.000 €  w TU Europa SA - pakiet podstawowy nie obejmujący chorób przewlekłych.  Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ) i rozszerzenie o choroby przewlekłe.
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny + 10 zł
Informacje dodatkowe         Wstępy, rejsy, opłaty lokalne, tour-guide system dodatkowo płatne ok.70 euro.
Transfer do/z Berlina plus 160 zł. 
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny +10 zł
Minimalna liczba uczestników : 30 osób.
Cena 2.950 zł
 Obejmuje przelot samolotem z/do Berlina , do/z Bari, w cenie biletu lotniczego bagaż podręczny o wymiarach 55x40x20 cm – do 10 kg + mała torba/plecak , autokar do dyspozycji grupy na terenie Włoch, zakwaterowanie w 3 hotelach o dobrym standardzie /7/, śniadania wzmocnione /7/, obiadokolacje /7/, pokoje 2-osobowe z łazienkami, jedynki za dopłatą, pilota, przewodnika lokalnego.