Lwów 24 - 28.07.2019 (grupa zamknięta)

LWÓW – wspomnienie kresów

Zapraszamy na spotkanie z historią, sztuką, kuchnią i atmosferą Lwowa- miasta wyjątkowego, pięknego i wielokulturowego.

Podążymy również śladami Bruno Szulca i Józefa Piłsudskiego w miejsca niezwykłe. Dodatkowo wieczór muzyki lwowskiej.


Termin  :  24 – 28.07.2019   hotel w centrum !!!              


Wylot z Wrocławia o godz. 11.30 – wspólny dojazd busem na lotnisko
Dzień 1      Po przylocie do Lwowa 13.40 transfer do hotelu, zakwaterowanie i odpoczynek.
Popołudniu spotkanie z przewodnikiem.
Zwiedzanie Rynku Starego Miasta: najważniejsze zabytki sakralne – katedra katolicka , ormiańska, renesansowa Kaplica Boimów. Spacer wokół Ratusza i wśród uliczek odchodzących od rynku.
W trakcie zwiedzania przewidywana przerwa na kawę. Obiad w restauracji na starówce. Powrót do hotelu na nocleg.
Dzień 2      Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i zwiedzania ciąg dalszy. Lwowskie Muzeum Historyczne oraz Muzeum Historii Religii, dzięki utworzeniu którego udało się zachować przed zniszczeniem wiele bezcennych eksponatów. Secesyjny dworzec kolejowy, jedna z najwspanialszych tego typu budowli w Europie, malownicze okolice dworca(targowisko), kościół św. Elżbiety, czynna synagoga Bejs Aaron,  Katedra św. Jura.
Lwowska Galeria Sztuki i jej okolice, także zwiedzanie Opery. W trakcie zwiedzania przerwa na kawę. Po zwiedzaniu obiad i powrót do hotelu.
Dzień 3       Po śniadaniu wyjazd do Truskawca – słynnego uzdrowiska, w którym leczył się Józef Piłsudski. Spacer po uzdrowisku i koniecznie degustacja słynnej Naftusi, jedynej takiej w Europie wody leczniczej. Dalej do Drohobycza śladami Bruno Szulca.
Powrót do Lwowa i po kolacji wieczór z muzyką we Lwowie.
Dzień 4      Po śniadaniu odwiedzimy Cmentarz Łyczakowski- miejsce pochówku wielu sławnych Polaków i Obrońców Lwowa. 
Imponującym obiektem jest Skansen , położony na obszarze ok. 50ha i gromadzący wiejską zabudowę, którą możemy poznać tylko w tym miejscu. Po zwiedzaniu czas na zakupy pamiątek, czas wolny i ostatni spacer po Lwowie. Powrót do hotelu na posiłek i nocleg. 
Dzień 5         Po śniadaniu czas wolny, transfer na lotnisko ok. godz.11.00. Wylot do Wrocławia o godz.14.10, przylot 14.20 i wspólny transfer do Poznania.
Ubezpieczenie        W cenie wycieczki ubezpieczenie KL do 10.000 € i NNW do 10.000 zł  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska - pakiet podstawowy nie obejmujący chorób przewlekłych.  Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ) i rozszerzenia o choroby przewlekłe.
Informacje dodatkowe                Wstępy, transport podczas pobytu we Lwowie dodatkowo płatny. 
Konieczne jest posiadanie paszportu, ważnego pół roku od daty wylotu.
Transfer do/z Wrocławia dodatkowo płatny 120 zł.
Cena 1.290 zł   
Obejmuje przelot samolotem , każdy w cenie biletu lotniczego ma jedną walizkę o wymiarach 55x40x23 – ok.10 kg + torebka/plecak ,transfery z/na lotnisku we Lwowie, całodzienną wycieczkę poza miasto, zakwaterowanie w centrum, pokoje 2-osobowe z łazienkami, 4 śniadania, 4 obiadokolacje, pilota, przewodnika lokalnego.