Bretania z odrobiną Normandii 30.05 - 07.06.2019

Bretania z odrobiną Normandii

fascynująca prowincja Francji.

Zachodni kraniec Francji oferuje mnóstwo atrakcji. Normandia to sielska wieś ze wspaniałymi zakątkami. Bretania celtycka kraina oblana przez kanał La Manche i Ocean Atlantycki, a tam poszarpane, skaliste wybrzeże, spokojne zatoki, urokliwe miasteczka i porty. A nade wszystko żywy folklor, tradycje, lokalne specjały i największe w Europie pływy morskie.


Termin  :   30.05 - 07.06.2019


Dzień 1    30.05
Wylot z Wrocławia o godz. 12.10 na lotnisko Beauvais / dojeżdżamy do Wrocławia razem / i przejazd do Rouen - spacer po stolicy Normandii z urokliwą starówką i wspaniałą gotycką katedrą, wieżą zegarową i miejscem stracenia Joanny d’Arc. Dojazd do hotelu w Havre, obiadokolacja.
Dzień 2   31.05
Havre – spacer po centrum i niezwykłe muzeum impresjonistów Andre Malraux, dalej  Etretat ze wspaniałym wybrzeżem klifowym i Honfleur malownicze miasteczko artystów. Oba miejsca to typowe osady nadmorskie w Normandii. Powrót do hotelu i obiadokolacja. 
Dzień 3   1.06
Przejazd do Saint Malo w Bretanii. Po drodze miejsce słynnego lądowania aliantów w 1944 roku – Arromanches – plaża , muzeum, punkt widokowy oraz jeden z cmentarzy poległych tu żołnierzy. Miejsca niezwykle ekspresyjne i historycznie ważne. Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.
Dzień 4    2.06
Zwiedzanie Mont St. Michele słynnego opactwa położonego na skalistej wysepce,
z fortyfikacjami, wąskimi uliczkami kościołem, krużgankami, refektarzem i tzw. Merveille, dalej urocze miasteczko Cancale słynne z produkcji ostryg, powrót do St. Malo. Spacer po mieście i po oryginalnych średniowiecznych murach miejskich z pięknymi widokami na okolicę. Powrót do hotelu, kolacja.
Dzień 5    3.06
Wykwaterowanie i Cap Frehel z 70 metrowymi klifami oraz Fort La Latte z menhirem w okolicy, dalej Cote de Granit Rose czyli wybrzeża z różowego granitu, z ciekawymi kształtami skał oraz kurortem Tregastel,  Popołudniu słynne Zespoły Parafialne i kalwarie  Saint Thegonnec i Guimiliau pochodzące  z XVI wieku z pięknymi barokowymi kościołami. Także Pleyben - kolejny kościół z pięknym zespołem parafialnym oraz dojazd do hotelu w okolicy Quimper – Benodet i kolacja.
Dzień 6   4.06
Wycieczka do najdalej wysuniętego na zachód we Francji  Pointe du Raz. To przylądek wcinający się w ocean łańcuchem skał z latarnią morską i cudownymi widokami oraz objazd półwyspu. Popołudniu magiczne Locronan z bretońską zabudową. Powrót do hotelu i kolacja.
Dzień 7    5.06
Malowniczego portu rybackiego Concernau, z Ville Close czyli położoną na wysepce zabytkową częścią miasta otoczoną średniowiecznym murem,  dalej Pont Aven kolebka słynnej szkoły malarskiej kojarzącej się głównie z impresjonistami. Po przerwie zwiedzanie Quimper, które posiada wspaniałą gotycką katedrę Saint Corentin, labirynt zabytkowych uliczek i wszechobecny fajans wraz z muzeum.  Powrót do hotelu, obiadokolacja.
Dzień 8    6.06
Wykwaterowanie a po drodze średniowieczne miasteczko Josselin oraz zamek na skalistym szczycie nad brzegiem rzeki Oust. Dojazd do - stolicy Bretanii Rennes i zwiedzanie Starego Miasta  z bazyliką, katedrą Św. Piotra, domami szachulcowymi, bramami miejskimi itd. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja.
Dzień 9   7.06
Powrót z Rennes do Beauvais i wylot do Poznania o 15.25 , przylot do Poznania o 17.20.
Ubezpieczenie       W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW do 10.000 zł  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska -  pakiet podstawowy nie obejmujący chorób przewlekłych. Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji  z  podróży (koszt 3% ceny wycieczki ) i rozszerzenia o choroby przewlekłe.
Informacje dodatkowe   Wstępy, opłaty lokalne dodatkowo płatne ok.50 euro + tour-guide system 25 zł,
TFG 10 zł

Dojazd na lotnisko do Wrocławia 65 zł.

Minimalna liczba uczestników : 25 osób


Cena   3.450 zł    Obejmuje przelot samolotem linie Ryanair/Wizzair każdy w cenie biletu lotniczego ma jedną walizkę o wymiarach 55x40x20 – ok. 10 kg + torebka/plecak, dalej autokar na całej trasie, 8 noclegów w hotelach ***,  pokoje 2 osobowe z łazienkami, śniadania, obiadokolacje, pilota na całej trasie