Chorin - Niederfinow 27.07.2019

 Chorin - Niederfinow

Jednodniowy wyjazd   - do przygranicznej Brandenburgii. 

Wyjazd rekreacyjny i spacerowy, a jednocześnie pokazujący niezwykle ciekawe miejsca – przyroda, historia i technika.


Termin  :   27.07.2019 


Wyjazd z Poznania godz.6.00, Plac Mickiewicza
Chorin – wznosi się tutaj jedna z najpiękniejszych gotyckich budowli Brandenburgii, zespół klasztorny cystersów. Zbudowany w całości z cegły klasztor Chorin składa się z kościoła NMP oraz przylegających do niego zabudowań klasztornych, jego historia sięga XIII w. W 1258 roku zostali tam sprowadzeni cystersi, a obecny klasztor i kościół rozpoczęto budować po 1270 roku. Wokół park założony przez Petera Josepha Lenne.
Podnośnia statków Niederfinow, to śluza windowa na kanale Odra – Hawela , najstarsza w Niemczech, wspaniały zabytek techniki i sztuki inżynierskiej. Uruchomiony w 1934 roku podnośnik ma 60 m wysokości i jest w stanie podnieść nawet 1000-tonową barkę.  3-godzinny rejs statkiem przez śluzę
Powrót do Poznania w godzinach wieczornych.
Informacje dodatkowe     W trakcie realizacji programu czas wolny na obiad we własnym zakresie. Warto zabrać też suchy prowiant.
Rejs statkiem 12 euro, ew. krużganki w Chorinie  3 euro. 
Cena  140 zł      obejmuje przejazd autokarem, pilota i ubezpieczenie  KL 10.000 euro  i NNW 10.000 zł w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska - .pakiet podstawowy nie obejmujący chorób przewlekłych.