Miasta Hanzy Północnych Niemiec oraz Hamburg 20 - 23.05.2021

Miasta Hanzy Północnych Niemiec oraz

Hamburg czyli niemieckie okno na świat.

Hanza, Związek Hanzeatycki – związek miast handlowych Europy Północnej z czasów średniowiecza i początku ery nowożytnej.  Miasta należące do związku popierały się na polu ekonomicznym, utrudniając pracę kupcom z miast nienależących do związku, jednocześnie zaś stwarzały realną siłę polityczną i niekiedy wojskową.

Na trasie zobaczymy prawdziwe perły Hanzy : Lubeka, Brema, Luneburg, Hamburg - ich historyczne i wspólczesne oblicze.


Termin:  20 - 23.05.2021


Wyjazd z Poznania o godz. 6.30 plac Mickiewicza


 Dzień 1    Wyjazd z Polski. Przejazd do Niemiec. Przyjazd do Bremy - stolicy najmniejszego kraju związkowego Brema. Zwiedzanie wspaniałego, renesansowo-barokowego zespołu architektonicznego Starego Miasta, m.in.: Rynek (Marktplatz) z gotyckim ratuszem i średniowiecznym kamiennym posągiem Rolanda (wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO),  romańsko-gotycka Katedra Świętego Piotra, pomnik słynnych Muzykantów z Bremy: osła, psa, kota i koguta - bohaterów baśni braci Grimm. Przejazd do hotelu w Hamburgu w centrum miasta,  zakwaterowanie i kolacja.


Dzień 2      Hamburg –  największy port morski Niemiec i jedno z najpiękniejszych miast niemieckich. Zwiedzanie Starego Miasta, m.in.: monumentalny XIX-wieczny ratusz z posągami 20 cesarzy, Giełda Hamburska, Kościół św. Michała z XVIII wieku z największym zegarem wieżowym w Niemczech, Wyspa Spichrzów, Dzielnica St. Pauli, zespół parkowy "Planten un Blomen" – wspaniały, bogaty w zieleń teren rekreacyjny z ogrodem botanicznym, palmiarnią i największym ogrodem japońskim w Europie oraz Kunsthalle ze wspaniałymi zbiorami malrstwa niemieckiego. Czas wolny na ulicach handlowych i w Europa-Passage. Powrót do hotelu i kolacja.


Dzień 3      Luneburg – niegdyś hanzeatyckie i jedno z najbogatszych miast Niemiec, przyciąga interesującą i doskonale zachowaną starówką z ratuszem, gotyckimi kościołami św. Jana na Placu Am Sande i  św. Mikołaja. Przy starym porcie Wasserviertel - znajdziemy dawny magazyn śledzi Altes Kaufhaus. Tam też znajdziemy się w największym skupisku pubów w Europie , gdzie przy kufelku możemy zachwycać się idyliczną atmosferą tego miejsca.Na popołudnie zaplanowano odpoczynek na terenie Pustaci Luneburskiej czyli w największym obszarze wrzosowisk oraz Parku Pustaci, będącym jednym z najczystszych terenów Niemiec.Powrót do Hamburga i kolacja.


Dzień 4   Przejazd do Lubeki -   Miasta Siedmiu Wież". To właśnie Lubeka była głównym miastem Ligi Hanzeatyckiej. Spacer i zwiedzanie zachowanego zespołu zabytkowego Starego Miasta z licznymi zabytkami architektury z XIII–XVI wieku z dziełami gotyku ceglanego (m.in. kościołem Mariackim) na czele. W 1987 roku hanzeatyckie Stare Miasto w Lubece zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.  Powrót do Poznania ok. 23.30


Informacje dodatkowe  Wstępy płatne dodatkowo. ok. 30 euro.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Minimalna liczba uczestników: 30


Cena 1200zł   Obejmuje przejazd autokarem, 3 noclegi w centrum Hamburga , pokoje 2-osobowe z łazienkami, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, tour-guide system, pilota, przewodnika w Bremie, ubezpieczenie NNW do 3000 euro i KL do 15.000 euro  w  T.U. Europa SA pakiet podstawowy obejmujący choroby przewlekłe . Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki).