Portugalia - to co najważniejsze NOWY TERMIN! 27.08.- 02.09.2020

PORTUGALIA  - to co najważniejsze czyli

tam gdzie ziemia się kończy, a morze zaczyna...

Przesiąknięta historią i tętniąca życiem. Dzięki wyjątkowemu położeniu, na wzgórzach i na brzegu rzeki Tag, miasto zachwyca pięknymi widokami.Jest raczej uwodzicielska niż przytłaczająca – po prostu swojska, a labirynty brukowanych uliczek i domów dekorowanych kafelkami zachęcają do spacerów. Za sprawą odkryć geograficznych Lizbona stała się jednym z najważniejszych portów świata, stolicą imperium...czego ślady i pamiątki znajdujemy do dziś.


Termin: 28.03.-03.04.2020 27.08.-02.09.2020


Lot do/z Lizbony z Berlina liniami Ryanair


W programie: Lizbona,  Fatima, Nazare, Obidos, Batalha i Alcobaca.


Dzień 1  Wyjazd na lotnisko w Berlinie, wylot do Lizbony o 14.15 przylot do Lizbony 17.00, transfer autokarem do Fatimy.  Nocleg i kolacja w Fatimie.


Dzień 2  Przedpołudniem wycieczka autokarem ½ dnia Batalha - klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej przytłaczający bogactwem zdobień w stylu manuelińskim oraz Aljustrel i Valinhos, miejsca związane z życiem fatimskich pastuszków Popołudniu : Fatima – sanktuarium maryjne  z kaplicą objawień, placem Pielgrzyma, bazyliką i nowym, największym kościołem w Portugalii. Miejsce licznych pielgrzymek z całego świata, szczególnie w roku 2017 z okazji 100- lecia objawień, kiedy to sześciokrotnie trójce dzieci ukazała się tutaj Matka Boża. Nocleg i kolacja w Fatimie. 


Dzień 3  Wykwaterowanie z hotelu, wyjazd autokarem, po drodze Alcobaca- opactwo cystersów ze słynnymi grobami Pedra i Ines, Nazare – najbardziej malownicza nadmorska osada z potężnymi falami oceanu, Obidos średniowieczne miasteczko otoczone murami, spacer i czas wolny oraz  dojazd do Lizbony. Zakwaterowanie i kolacja. Hotel przy metrze.


Dzień 4    Lizbona - Dzielnica Belem – gdzie rozpoczynały się wielkie wyprawy, dziś Pomnik Odkrywców, Wieża Belem i wspaniała architektura manuelińska w klasztorze Hieronimów. Popołudniu i wieczór Bairro Alto – Górne Miasto, wjazd windą Santa Justa oraz Chiado, gdzie skupia się nocne i kawiarniane życie stolicy, słynna Cafe Brasileira.  Możliwość słuchania fado / opcja /. Obiadokolacja w hotelu.


Dzień 5     Wycieczka do Cascais, eleganckiego i malowniczego kurortu. Spacer nad oceanem i czas wolny w miasteczku. Popołudniu przejazd zabytkowym tramwajem i Alfama – najstarsza średniowieczna dzielnica z wąskimi, malowniczymi uliczkami, widoki panoramiczne, katedra oraz Panteon Narodowy. Obiadokolacja w mieście.


Dzień 6    Wycieczka do Sintry – ze swoim dawnym  letnim pałacem królów Portugalii. Była sławiona przez Byrona, wspaniałe ogrody i rezydencje, urokliwe miasteczko. Popołudniu Baixa tzw. Dolne Miasto czyli właściwe klasycystyczne centrum Lizbony i Rossio centrum życia towarzyskiego. Obiadokolacja w mieście.


 Dzień 7    Przedpołudniem tereny wystawowe Expo 98 z imponującym Oceanarium /opcja / i czas wolny. Transfer autokarem na lotnisko o godz.15.30, wylot o godz.18.55. Przylot do Berlina o godz.23.30 i transfer do Poznania.


 Ubezpieczenie   W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW - 3000 euro i KL  15.000 euro  w TU Europa – pakiet podstawowy obejmujący choroby przewlekłe.  Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).


Informacje dodatkowe Transfer do/z Berlina dodatkowo płatny.

Wstępy, komunikacja miejska i opłaty lokalne, tour guide system dodatkowo ok. 90 euro.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Minimalna liczba uczestników: 30


 Cena 2850 Cena  obejmuje:  przelot samolotem z /do Berlina liniami Ryanair, transfer z/na lotnisko w Lizbonie. W cenie biletu lotniczego jedna walizka o wymiarach 55x40x20 – ok.10 kg + torebka/plecak, Zakwaterowanie  hotele  Lizbona / 4 noclegi / i Fatima  / 2 noclegi /, pokoje 2-osobowe..Śniadania i obiadokolacje, ubezpieczenie NNW do 3000 euro i KL do 15.000 euro  w  T.U. Europa SA pakiet podstawowy obejmujący choroby przewlekłe . Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki), opieka pilota, przewodnika, program, autokar w Portugalii wg programu.