Albania i Macedonia z Czarnogórą 25.09 - 02.10.2021

Albania i Macedonia z Czarnogórą

Bałkany już dawno zdobyły serca polskich turystów, ale my proponujemy objazd poza głównymi szlakami turystycznymi , po drodze Skopje - to jedna z bardziej nieoczywistych i zaskakujących, europejskich stolic, gdzie pomników jest więcej niż drzew, dzikie krajobrazy Czarnogóry i Tirana - miasto z komunistyczną duszą, które z powodzeniem goni zachodnie metropolie.


Termin:   25.09 - 02.10.2021


Lot z /do Wrocławia


Dzień 1   Zbiórka na Pl. Mickiewicza w Poznaniu, przejazd na lotnisko do Wrocławia, przelot do Czarnogóry. Po wylądowaniu oraz odprawie paszportowo-bagażowej udamy się na największego w Europie kompleksu winnic "Plantaze-Sipcanik". czas na degustację miejscowych win. Dalszy przejazd w stronę granicy. Zakwaterowanie w miejscowości przygranicznej - SZKODRA. Krótki spacer po starówce miasta. Kolacja i nocleg w hotelu.


Dzień 2  Po śniadaniu udamy się na twierdzę Rozafa górującą nad miastem: jedno z ważniejszych umocnień całego kraju, pamiętające czasy iliryjskie. Dalszy przejazd do TIRANY- zwiedzanie stolicy: plac Skenderbega, jedyny funkcjonujący w czasach Hodży meczet. Spacer po głównej arterii miasta, gdzie znajdują się obiekty dyplomatyczne. Po południu  przejazd na nocleg w nadmorskiej miejscowości DURRES


Dzień 3   Po śniadaniu ruszamy w dalszą drogę. Wykwaterowanie i przejazd w stronę Macedonii: po przekroczeniu granicy, dojazd do OCHRYDY. Jest to miasto słynące z prawosławnych cerkwi, przepięknie położone nad jeziorem o tej samej nazwie. Zwiedzanie Starówki wraz z przewodnikiem. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja.


Dzień 4  Przed południem czas wolny na wypoczynek i relaks. po południu rejs po najgłębszym jeziorze na Bałkanach-dopłyniemy do klasztoru św. Nauma, gdzie będziemy mogli podziwiać najsłynniejszy kompleks klasztorny w okolicy. powrót do Ochrydy na kolację i nocleg.


Dzień 5   Tego dnia zrobimy wypad do stolicy Macedonii Północnej: po drodze postój w TETOVO, gdzie zobaczymy kolorowy meczet. W SKOPJE spacer po Carsiji-tureckiej starówce, twierdza Kale. możliwość degustacji baklavy oraz słynnej kawy po turecku. Po czasie wolnym powrót malowniczą trasą przez PN "MAVROVO" do hotelu. Kolacja i nocleg w Ochrydzie.


Dzień 6   Wczesne śniadanie i po 3-dniowym pobycie w Macedonii wracamy do sąsiadów, przejazd w stronę KRUJI - siedziba Skenderbega, słynnego władcy średniowiecznej Albanii. Kruja słynie również z najciekawszego targowiska w kraju, jak również ze smacznej kuchni. Po południu wyjazd w stronę granicy z Czarnogórą. kolacja i nocleg w okolicy.


Dzień 7 Przekroczenie granicy z Czarnogórą, postoje na zwiedzanie: ULCINJ miasto położone w pięknej zatoce słynące ze średniowiecznego targu niewolników. wizyta pod najstarszą oliwką na Bałkanach - Stara Maslina. na koniec strefa archeologiczna w Starym Barze. przejazd na nocleg i kolację na wybrzeżu.


Dzień 8   Po śniadaniu będziemy kierować się w stronę lotniska w Podgoricy. Po drodze postój nad J.SZKODERSKIM - jest to największy akwen słodkowodny na Bałkanach. Jedna z ostatnich ostoi pelikanów, które będziemy próbowali wypatrzeć podczas rejsu statkiem. Lunch składający się ze specjałów kuchni czarnogórskiej przed wylotem do kraju.

Transfer na lotnisko, odprawa i przelot do Wrocławia. Po wylądowniu przejazd do Poznania.


 Informacje dodatkowe Wstępy, opłaty lokalne, tour-guide system, rejs statkiem, dodatkowy lunch, bilety do PN :     75 euro + opcja 25 euro rejs po zatoce. 

Przejazd do /z Wrocławia dodatkowo płatny 180 zł


Cena ok.  2450 zł Obejmuje przelot samolotem – linie Ryanair każdy w cenie biletu lotniczego ma jedną walizkę o wymiarach 55x40x20 – ok. 10 kg + torebka/plecak, autokar na miejscu, pilot, zakwaterowanie 1 w Szkodrze lub okolicy, 1 w Durres, 3 w Ochrydzie,1 w okolicach Kruji (lub przy granicy z Czarnogórą),1 w Dobrej Vodzie lub Budwie, pokoje 2-osobowe z łazienkami, śniadania, obiadokolacje. ubezpieczenie NNW do 3000 euro i KL do 15.000 euro  w  T.U. Europa SA pakiet podstawowy obejmujący choroby przewlekłe . Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki).