Wiedeń i Dolina Wachau 09 - 12.08.2021

Wiedeń i Dolina Wachau

Główny ośrodek potężnego cesarstwa Habsburgów to dziś jedno z najpiękniejszych miast świata. Prawdziwa skarbnica dzieł sztuki i architektury. Uroczy, fascynujący, tętniący życiem i spokojem.

A Dolina Wachau nad pięknym modrym Dunajem, słynie  z licznych zabytków, średniowiecznych miasteczek oraz uprawy winorośli .


Termin :    09 - 12.082021      


Zbiórka Plac Mickiewicza godz.6.00


Dzień 1   Przejazd do Wiednia z postojami po drodze. Panoramiczny przejazd autokarem ulicą Ringstraße, z monumentalnymi budowlami  m.in.: Opera Narodowa, Parlament, Ratusz, Burgtheater, uniwersytet, Muzeum Sztuki Stosowanej, Giełda Wiedeńska, kościół wotywny, Muzeum Historii Sztuki, czy Muzeum Historii Naturalnej. Spacer w parku miejskim z pomnikiem   J.Straussa oraz w okolicy kościola Karola Boromeusza oraz perełki wiedeńskiej secesji. Zakwaterowanie i obiadokolacja.


Dzień 2   Dom Hundertwassera wybudowany na początku lat 80, budynek posiada wielokolorowe, faliste ściany, liczne tarasy oraz wkomponowane w obiekt drzewa i krzewy. Belweder Górny i Dolny, spacer po ogrodach z pięknym widokiem na Wiedeń. Pałac Schönbrunn  zwiedzanie  komnat – wariant podstawowy. Czas na spacer po ogrodach i wejście na wzgórze Glorietta. Po południu przejazd na wzgórze Kahlenberg . Tam panorama i kościółek św. Józefa z kaplicą Sobieskiego. Uroczysta kolacje na GRINZINGU  ( przy muzyce i winie ). Powrót do hotelu.


Dzień 3   Przejazd do KREMS  Zwiedzanie Starówki Krems: Brama  Steiner Tor z końca  XV w., gotycki Kościół św. Wita, Klasztor Dominikanów  z XIII w. (obecnie Muzeum Wina), renesansowy pałac Gozzo,  kościół Pijarów z XV w., ratusz. Następnie przejazd doliną Wachau, słynącą z upraw winogron i sadów morelowych (podróż wzdłuż Dunaju tzw. Via Imperialis - Drogą Cesarską): przejazd wzdłuż Dunaju do Melk – zwiedzanie opactwa; rejs statkiem po Dunaju z Melk do Spitz (około 50 minut); Durnstein średniowieczne miasteczko z ruinami zamku - czas wolny na degustację likierów morelowych oraz zakupy lokalnych nalewek, likierów i konfitur morelowych. Powrót do hotelu i obiadokolacja.


Dzień 4   Zwiedzanie Starówki, w tym  gotycka katedra św. Szczepana , zwiedzanie wnętrza bez przewodnika. Ulica Graben, przy której znajdują się najbardziej eleganckie i najdroższe sklepy Wiednia oraz słynna Kolumna Świętej Trójcy (Morowa), upamiętniająca ofiary epidemii dżumy z 1679 r. Zwiedzanie Hofburga, który przez ponad siedem stuleci, do 1918 r. był siedzibą i centrum olbrzymiego imperium cesarskiego Habsburgów. Obok  znajduje się  siedziba Prezydenta Republiki oraz muzea gromadzące bogate zbiory sztuki. Zobaczymy m.in. Plac Bohaterów, Plac Józefa, Plac Albertina i kościół dworski Augustynów. Na zakończenie zwiedzanie Opery Wiedeńskiej / dla chętnych / i czas wolny, wyjazd do Polski ok. 16.00 Przyjazd do Poznania ok. 23.30


Ubezpieczenie   W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW - 3000 euro i KL  15.000 euro  w TU Europa – pakiet podstawowy obejmujący choroby przewlekłe.  Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).


Informacje dodatkowe   Wstępy dodatkowo płatne ok. 50 euro, rejs plus 20 euro, dopłata do wieczoru na Grinzingu 15 euro. Tour Guide System 5 euro. Uwaga : kolejność zwiedzania może ulec zmianie, Minimalna liczba uczestników: 30.


Cena  1300zł  Obejmuje przejazd autokarem , pilota na całej trasie, przewodnika 3x  w Wiedniu, zakwaterowanie w hotelu A&O w centrum, pokoje 2 –osobowe z łazienkami, 3 śniadania, 3 obiadokolacje.