Saksonia czyli między Lipskiem a Dreznem 27 - 30.07.2022

Saksonia czyli między Lipskiem a Dreznem

Lipsk to tradycyjne miasto targowe i wielka metropolia muzyczna. Dziś to dynamicznie rozwijająca się aglomeracja z zabytkowym centrum, a tam renesans, barok, secesja i historyzm.

Drezno to perła wschodnich Niemiec. Odbudowane doskonale po nalotach II wojny światowej. Zachwycająca Starówka oraz znane na całym świecie kolekcje dzieł sztuki.

A ponadto urokliwa Miśnia i pałac Moritzburg.


Termin :  27 - 30.07.2022


Trasa liczy ok.1100 km

Zbiórka Plac Mickiewicza godz. 6.30


 Dzień 1    Wyjazd z Poznania, dojazd do Lipska około 14.00 i zwiedzanie miasta, w tym między innymi plac Augusta z Operą, XIX wieczna dzielnica przemysłowa, dzielnica muzyczna,  Pomnik Bitwy Narodów z 1813 roku, stary i nowy Ratusz, budynek Wagi, Dom królewski, pasaż Madlera z piwnicą Auerbacha, kościół św. Tomasza i św. Mikołaja.  Dojazd do Drezna, zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.


Dzień 2    Po śniadaniu przejazd do Miśni. Spacer po Starówce. Zwiedzanie Manufaktury Porcelany. Od ponad 300 lat artyści i rzeźbiarze z niesłychaną dokładnością formują i dekorują porcelanowe dzieła sztuki, których ceny potrafią przyprawić o zawrót głowy! Dalej zwiedzanie centrum Drezna z przewodnikiem: m.in. Albertinum z Tarasami Brühla, Plac Teatralny, na którym gdy stoisz nie wiadomo gdzie patrzeć:  czy na wspaniałą operę Semper, czy na Galerię Obrazów Starych Mistrzów, a może na budynki zespołu architektonicznego Zwinger… Ponadto Katedra św. Trójcy, Kościół NMP, Zamek Krółewski.Po zakończeniu zwiedzania czas wolny na obiad we własnym zakresie i spacer. Powrót do hotelu.


Dzień 3   Po śniadaniu i wykwaterowaniu zwiedzanie zespołu architektonicznego Zwinger, który jest zaliczany do najbardziej znaczących budowli późnego baroku w Europie. Powstał na zlecenie Augusta II Mocnego. To także wybitna Galeria Sztuki rangi europejskiej. Dalej barokowy pałac w Moritzburg tzw. Pałac Myśliwski na Wyspie z pięknymi ogrodami wokół. Około godziny 16.00 wyjazd do Poznania. Powrót około 22.00.


Ubezpieczenie   W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW - 3000 euro i KL  15.000 euro  w TU Europa – pakiet podstawowy obejmujący choroby przewlekłe.  Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).


Informacje dodatkowe    Wstępy i tour guidy dodatkowo płatne - ok. 45 €.

 Kolejność zwiedzanie może ulec przesunięciu.

Minimalna liczba uczestników : 30 osób


Cena 1.100 zł 

Obejmuje przejazd autokarem, 2 noclegi w dobrym standardzie ze śniadaniami, pokoje 2-osobowe z łazienkami, jedną obiadokolację, pilota/przewodnika, ubezpieczenie .