Saksonia w jesiennych barwach 15 - 17.10.2021

Saksonia w jesiennych barwach

Sąsiadująca z Polską Saksonia oferuje mnóstwo atrakcji.

W programie Park Mużakowski wpisany na listę UNESCO, zamek hrabiny Cosel w Stolpen, saksońska metropolia czyli Drezno – miasto baroku, kultury i muzyki nad Łabą, a na zakończenie Miśnia, urokliwe miasteczko z światowej sławy porcelaną …


Termin  :   15-17.10.2021


Wyjazd Plac Mickiewicza godz. 6.00
Dzień 1        Tego dnia zwiedzamy przede wszystkim ogrodowe dzieło sztuki czyli park znanego arystokraty, podróżnika i pisarza Księcia Puklera – Muskau. Założenie parkowe rozciąga się po obydwu stronach Nysy Łużyckiej i jest naprawdę imponujące oferując wyjątkowe przeżycia na łonie natury.
Sercem parku jest odbudowany Nowy Zamek a cała natura jest krajobrazem stworzonym przez Puklera.
Pod koniec dnia zamek Stolpen, który od 1200 roku był słowiańskim grodem obronnym, później został przebudowany na książęcą rezydencję podmiejską Augusta  Mocnego.  Historia Polski i Saksonii przewija się przez to miejsce, a główną „lokatorką” zamku została hrabina Cosel.
Dojazd do hotelu w Dreźnie, zakwaterowanie i obiadokolacja .
Dzień 2      Ten dzień spędzamy w Dreźnie – zabytki architektury wokół Placu Teatralnego przyciągają o każdej porze roku tysiące zwiedzający.
W naszym programie spacer po mieście w czasie którego zobaczymy Zwinger – barokowy pałac  z Galerią Starych Mistrzów i skarbcem. Ponadto  Zamek Drezdeński, Operę Sempera, katedrę św. Trójcy i promenadę, Tarasy Bruhla, kościół Marii Panny, słynny most Augusta Mocnego, Pomnik Złotego Jeźdźca,  Albertinum  i plac Neumarkt. 
Popołudniu zwiedzanie ekspozycji w Zwingerze, czas wolny  i obiadokolacja .
Dzień 3         Po wykwaterowaniu przejazd do Miśni urokliwego miasteczka z ponad tysiącletnią historią.
Spacer po Starówce wśród średniowiecznych uliczek, podejście pod zamek Albrechtsburg / z zewnątrz / oraz  główny punkt programu zwiedzanie najstarszej w Europie Manufaktury Porcelany z poznaniem tajników produkcji i zdobienia – naprawdę warto !!!  Po przerwie powrót , dojazd do Poznania w godzinach wieczornych.
Informacje dodatkowe     Wstępy dodatkowo płatne .
Cena  890 zł 

obejmuje : przejazd autokarem, zakwaterowanie w Dreźnie, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami, śniadania i obiadokolacje, pilota, przewodników,


Ubezpieczenie  KL 15000 € i NNW 3000 € w TU Europa . Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).


Minimalna liczba uczestników :  30 osób