Portugalia - na zachodnim krańcu Europy 24 - 30.09.2023

PORTUGALIA  - Na zachodnim krańcu Europy

Portugalia to kraina inspiracji, wina i słońca. Miejsce gdzie czas płynie inaczej. To kraj który zachwyca różnorodnością : od wspaniałej metroplii Lizbony po małe , urokliwe wioski rybackie. Tutaj znajdziesz ciepły śródziemnomorski klimat , wspaniałe zabytki i zróżnicowany krajobraz.


Termin:  24 - 30.09.2023 r


W programie:  Lizbona, Fatima, Nazare, Obidos, Batalha i Alcobaca.
Dzień 1            Wyjazd na lotnisko w Berlinie, wylot do Lizbony o godz.13:25 przylot do Lizbony godz. 16.05, transfer autokarem do Fatimy.  Nocleg i kolacja w Fatimie.
Dzień 2             Przedpołudniem wycieczka autokarem dnia Batalha - klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej perła architektoniczna Portugalii oraz Aljustrel i Valinhos, miejsca związane z życiem fatimskich pastuszków Popołudniu Fatima czas wolny w sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej  z kaplicą objawień, placem Pielgrzyma, bazyliką i nowym, największym kościołem w Portugalii. Nocleg i kolacja w Fatimie. 
Dzień 3              Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Alcobaca, gdzie znajduje się opactwo Cystersów, przykład doskonałej w formie, gotyckiej architektury cysterskiej. Warte zobaczenia są grobowce króla Piotra I i jego tragicznie zmarłej kochanki Ines de Castro, Sala Królów, kuchnie czy krużganki. 
Dalej Nazare – malownicza nadmorska osada i największe fale , raj dla surferów, Obidos - „miasta królowych” z imponującym zamkiem zaliczanym do siedmiu cudów Portugalii. 
Otoczone średniowiecznymi murami obronnymi urokliwe miasteczko, z niewielkimi restauracjami serwującymi lokalny likier wiśniowy - ginja. 
Dojazd do Lizbony. Zakwaterowanie i kolacja. 
Dzień 4               Lizbona - Dzielnica Belem – gdzie rozpoczynały się wielkie wyprawy, dziś 
Pomnik Odkrywców, Wieża Belem i wspaniała architektura manuelińska w klasztorze Hieronimów. Popołudniu i wieczór Bairro Alto – Górne Miasto, wjazd windą Santa Justa oraz Chiado, gdzie skupia się nocne i kawiarniane życie stolicy, słynna Cafe Brasileira.  Możliwość słuchania fado / opcja /. Obiadokolacja w hotelu.
Dzień 5                Wycieczka do Cascais, eleganckiego i malowniczego kurortu. Spacer nad oceanem i czas wolny w miasteczku. Popołudniu przejazd zabytkowym tramwajem i Alfama – najstarsza średniowieczna dzielnica z wąskimi, malowniczymi uliczkami, widoki panoramiczne, katedra oraz Panteon Narodowy. Obiadokolacja w mieście.
Dzień 6                  Wycieczka do Sintry –  dawnej letniej rezydencji portugalskich monarchów, położonej w uroczej okolicy, wśród egzotycznych ogrodów i zalesionych wzgórz, wpisanej na listę UNESCO. Spacer malowniczymi uliczkami, przejście pod Palácio Nacional – wspaniały pałac położony w sercu Starego Miasta. Popołudniu Baixa tzw. Dolne Miasto czyli właściwe klasycystyczne centrum Lizbony i Rossio centrum życia towarzyskiego. Obiadokolacja w mieście.
Dzień 7                 Po wczesnym śniadaniu . Transfer autokarem na lotnisko , wylot do Berlina godz. 9:55. Przylot do Berlina godz. 14:20  i transfer do Poznania.
Ubezpieczenie              W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW - 3000 euro i KL  15.000 euro  w TU Europa – pakiet podstawowy.  Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).
Informacje dodatkowe                   
Transfer do/z Berlina dodatkowo płatny – 200 zł.
Wstępy, tour guide system, komunikacja miejska i opłaty lokalne dodatkowo ok. 95 euro.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Cena  zł    4700 zł

Cena  obejmuje:  przelot samolotem z /do Berlina liniami Ryanair, transfer z/na lotnisko w Lizbonie. W cenie biletu lotniczego jedna walizka o wymiarach 55x40x20 – ok.10 kg + torebka/plecak, Zakwaterowanie  hotele  Lizbona / 4 noclegi / i Fatima  / 2 noclegi /, pokoje 2-osobowe. Śniadania i obiadokolacje, opieka pilota, przewodnika, program, autokar w Portugalii wg programu.


 

Zarezerwuj miejsce tutaj