Madera -wyspa wiecznej wiosny 11 - 15.11.2023

Madera

Wyspa wiecznej wiosny. Tu uciekniesz od szarości.

To niewielka wyspa leżąca ok. 500 km od wybrzeży Maroka.

Madera łączy w sobie bogatą historię, widoki zapierające dech w piersiach, wspaniałą kuchnię oraz kameralne miasteczka i wioski.


 Termin:    11 - 15.11.2023 


W programie: Funchal i Centrum wyspy, zachód wyspy (Porto Moniz), wschód Madery (Santana)
Dzień 1          Wyjazd na lotnisko w Berlinie , wylot na Maderę  godz. 12:55, przylot na Maderę 16:40. Zakwaterowanie w hotelu, spacer po miasteczku, okolica, obiadokolacja.
Dzień 2           Kolorowe centrum (Funchal i Centrum wyspy)
Wycieczka całodniowa.
Program: Stare Miasto - Targ Rolnikow - Ulica Santa Maria -wjazd kolejką na wzgorze
Monte - zjazd saniami - Eira do Serrado - Dolina Zakonnic - Camara de Lobos.
Kolorowe i pachnące kwiaty, soczyste owoce, świeże ryby to tylko niektore atrakcje
targu.
Następnie pojedziemy na Monte, miejsca pielgrzymek wielu Maderyjczykow i
turystów, gdzie z wysokości około 600 m.n.p.m. można podziwiać amfiteatr Funchal.
Opcjonalnie, dla miłośników emocji, proponujemy zjazd wiklinowymi saniami na
odcinku około 2 km.
Dalej wycieczka do Eira do Serrado. Z punktu widokowego położonego nad wioską Curral das Freiras (Dolina zakonnic) można podziwiać jedną z wyższych partii wyspy. W samej Dolinie Zakonnic będzie można degustować rożne regionalne nalewki. Oczywiście nie zabraknie likieru z kasztanów!
Na koniec wizyta w rybackiej wiosce Camara de Lobos, gdzie poza walorami krajobrazowymi, poncha jest jedną z najważniejszych atrakcji.
Dzień 3        Odkrywamy zachód (Porto Moniz)
Wycieczka całodniowa
Program:
Cabo Girao - plantacja bananów w Madalena do Mar - płaskowyż Paul da Serra – Fanal
- Porto Moniz - Seixal - Sao Vicente - przełęcz Encumeada
Zaczniemy od mocnych wrażeń - panoramiczna podłoga na jednym z najwyższych klifow w Europie - Cabo Girao (580 m.n.p.m.). W drodze na płaskowyż Paul da Serra, ktory znajduje się na wysokości 1500 m.n.p.m., zatrzymamy się w miejscowości Madalena do Mar. To mała wioska położona nad samym brzegiem
oceanu, gdzie według legendy żył Polski król Władysław Warneńczyk. Tutejszy klimat i idealne warunki do uprawy bananów sprzyjają powstaniu największych plantacji bananów na wyspie,  spacer na jednej z nich, aby poznać sekret wyjątkowego smaku tego owocu.
Kolejny postój, to magiczny Fanal, gdzie pospacerujemy między wiekowymi drzewami lasu wawrzynowego. W popularnym kurorcie Porto Moniz, zatrzymamy się na odpoczynek i kąpiel w basenach naturalnych.
Następnie przejedziemy wzdłuż północnego wybrzeża, mijając liczne wodospady. W drodze na południową część wyspy, zatrzymamy się w sercu Madery na przełęczy Encumeada, gdzie rozpościera się przepiękny widok na południowe jak i na północne wybrzeże wyspy.
Dzień 4           Tajemniczy wschód (Santana)
Wycieczka całodniowa
Program: Pico Arieiro - Ribeiro Frio - Balcoes - Santana - powrót z Santany stara droga
w kierunku Faial – Porto da Cruz (fabryka rumu) - punkt widokowy na Półwysep
Świętego Wawrzyńca - przejazd pod lotniskiem
Wycieczkę rozpoczniemy od wjazdu na Pico Arieiro, 3 najwyższy szczyt na Maderze 1810 m.n.p.m. Następnie zjedziemy na północną część wyspy do Ribeiro Frio, małej wioski położonej w otoczeniu lasu wawrzynowego znajdującego się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tutaj również przepływa lewada (kanał wodny), wzdłuż której poprowadzony jest szlak.
Po krótkim spacerze udamy się do Santany, gdzie znajdują się charakterystyczne kolorowe domki w kształcie literki A.
W drodze do Porto da Cruz przejedziemy starą drogą skąd rozpościera się widok na

północne wybrzeże i na Penha d'Aguia (Orla Skała). Zobaczymy również młyn cukrowy, gdzie produkowany jest lokalny rum, możliwość degustacji lokalnych trunków. Następnie pojedziemy na wschodni niemalże pustynny kraniec wyspy - Półwysep Świętego Wawrzyńca. W drodze powrotnej przejedziemy pod usytuowanym na 180 kolumnach lotniskiem.


Dzień   5       W dniu wylotu czas wolny , spacer po okolicy, zakupy . Przejazd na lotnisko , wylot o godz. 17:10, przylot do Berlina o godz. 22:55. Powrót do Polski .


Ubezpieczenie             W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW - 3000 euro i KL  15.000 euro  w TU Europa – pakiet podstawowy obejmujący choroby przewlekłe.  Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).
Informacje dodatkowe             Transfer do/z Berlina dodatkowo płatny – 340 zł.
Wstępy, tour guide system,  dodatkowo ok. 90 euro.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Minimalna liczba uczestników : 25 osób
Cena  zł   5400 zł
Cena  obejmuje:  przelot samolotem z /do Berlina liniami Easyjet, transfer z/na lotnisko na Maderze. W cenie biletu lotniczego jedna walizka o wymiarach 45x36x20 cm  , Zakwaterowanie   pokoje 2-osobowe. Śniadania i obiadokolacje, opieka pilota, przewodnika, autokar na Maderze wg programu.