Austria. Mozart, lodowce i ...świstaki 24 - 29.09.2022

AUSTRIA .  MOZART, LODOWCE I….ŚWISTAKI

Austria jest krainą iście bajkową z alpejskimi szczytami, widokami kościelnych wież i zamków. Ten kraj gór i rzek tworzy zachwycający krajobraz. Z pięknem natury harmonizuje wspaniałe dziedzictwo kulturowe. W naszej podróży odwiedzamy dwa wyjątkowe miasta Salzburg i Innsbruck, a pomiędzy nimi prawdziwe cuda ...

Wyjazd autokarowy w wysokie góry, ale z możliwością podjazdów, przejścia nie wymagają szczególnego wysiłku.


Termin  :   24 –  29.09.2022


Program przygotowany przez BUT Simon Travel


Dzień 1           Wyjazd z Poznania o godz.05.00, przejazd do Austrii  do Lofer , zakwaterowanie w hotelu Salzburger Hof, kolacja, nocleg.


Dzień 2           Trasa widokowa na Kehlstein, a tam dawna,  herbaciarnia Ewy Braun, doskonale zachowana. Dalej zwiedzanie Salzburga – miasta Mozarta ze wspaniałymi skarbami architektury baroku., w tym Katedra, opactwo św. Piotra, kościół franciszkański i kolegialny, dom Mozarta, a w oddali górująca nad miastem twierdza Hohensalzburg.


Dzień 3         Przejazd do Tyrolu – najbardziej turystycznego regionu Austrii z pięknymi, alpejskimi krajobrazami. Zwiedzanie – Innsbrucka, a tam barokowe kamienice wzdłuż Herzog Friedrich-Strasse, wieża miejska, katedra św. Jakuba, kolumna św.Anny,  Hofburg z Hofkirche. Na zakończenie pobytu czas wolny i świat Swarovskiego w Waten w drodze powrotnej do hotelu.


Dzień 4         Park Narodowy Wysokich Taurów, a tam między innymi wysokogórska trasa widokowa Grossglocknerhochalpenstrasse, z widokiem na lodowiec i najwyższy szczyt Austrii. To 50 km, gdzie z wysokości 800 m n.p.m przejeżdża się na wysokość 2.500 m n.p.m przecinając kolejne strefy geograficzne i klimatyczne. 


Dzień 5            Masyw górski Dachstein w Alpach salzburskich wpisany na listę światowego dziedzictwa Unesco, wjazd kolejką na Krippenstein, a tam platforma widokowa „5 Fingers”. To najbardziej spektakularna platforma widokowa w Austrii, ulokowana nad przepaścią...
Spacer po urokliwym miasteczku Hallstatt.


Dzień 6      Powrót do Poznania  przez Oberndorf  bei Salzburg z kapliczką „Cicha noc, święta noc” . 
 Przyjazd ok. godz. 23.00


Cena  2380 zł

Cena obejmuje:  świadczenia umieszczone w programie, opiekę pilota – przewodnika z licencją, transport komfortowym autokarem  /klimatyzacja,bar,video,WC/, ubezpieczenie SIGNAL IDUNA (KL i NNW), 5 noclegów w hotelu **- pokoje 2-3 osobowe z DU/WC, wyżywienie :  5 x śniadania, 5 x obiadokolacje, wolny wstęp na basen w Lofer (piękne położenie, podgrzewana woda)


KOSZTY DODATKOWE – koszty wstępów, biletów ok.110 Euro.