Czarnogóra (wycieczka przełożona na 2023 r)

Czarnogóra

Bałkańska perła – uroda Czarnogóry hipnotyzuje. Wiele tu miejsc wyglądających jak pięć minut po stworzeniu świata, góry, morze nawet fiordy. Do tego niekończące się gaje oliwne, doliny wypełnione cyprysami i sosnami nadmorskimi, stare portowe miasteczka o pięknej architekturze i śródziemnomorska kuchnia, która cieszy podniebienia nie tylko wielbicieli owoców morza. 


Termin :   


Prawdziwe Slow Travel po Czarnogórze.
Samolot z/do Wrocławia.
Dzień 1       Przejazd na lotnisko we Wrocławiu. Wylot z Wrocławia godz. 13:00. Po wylądowaniu w Podgoricy godz. 14:45, transfer do hotelu – kolacja  i nocleg.
Dzień 2      Przed południem robimy wolne, żeby odpocząć po przelocie, natomiast pod wieczór robimy spacer po starówce i po najważniejszych punktach Budwy. Obiadokolacja.
Dzień 3      Tym razem pojedziemy na południe kraju: na początku zatrzymamy się w Starym Barze -najlepiej zachowanej strefie archeologicznej w Czarnogórze. Podjedziemy również pod najstarsze drzewko oliwne w Europie, a po południu czas wolny. Obiadokolacja.
Dzień 4       Po śniadaniu udamy się na tzw. Montenegro Tour - zwiedzimy najważniejsze miasta w kraju, jak również zjedziemy słynnymi serpentynami do Kotoru. Powrót do hotelu w Budwie – obiadokolacja.
Dzień 5       Rejs statkiem po Zatoce Boki Kotorskiej: Herceg Novi, plaza Zanice oraz wysepka z Kosciołem - Gospa od Skrpelja, w trakcie obiad. Po powrocie obiadokolacja.
Dzień 6       Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w góry, po drodze rejs po Jeziorze Szkoderskim. Dalej przejazd przez Niksić, zwiedzanie monastyru Ostrog, położonego na wysokości 900 m n.p.m . Dojazd do hotelu w Zabljak, obiadokolacja, nocleg
Dzień 7      Pobyt w górach – Park Narodowy Durmitor, w tym spacer wokół Czarnego Jeziora, obiadokolacja.
Dzień 8      Po śniadaniu wyjazd w stronę lotniska w Podgoricy. Po drodze postój - most na Tarze z którego rozpościera się przepiękny widok na najgłębszy kanion w Europie , wizyta w monasterze Moraca i przejazd kanionem tej rzeki. 
Przerwa na obiad, wylot do Polski godz. 15:10, przylot do Wrocławia godz. 16:55.  Powrót do Poznania.
Informacje dodatkowe        Uwaga kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych.
Na miejscu płatne : wstępy, słuchawki – tour guide system, city taxe - ok. 80 euro + 35 euro rejs .
Minimalna liczba uczestników : 25 osób
Ubezpieczenie           W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW i KL do 15.000 € – pakiet podstawowy obejmujący choroby przewlekłe .  
Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ) .
Cena  3700 zł
Cena obejmuje przelot samolotem, każdy w cenie biletu lotniczego ma jedną walizkę o wymiarach 55x40x20 – ok.10 kg + torebka/plecak, transfery z/na lotnisko, zakwaterowanie w hotelu***, pokoje 2 os , 6 noclegi, 6 śniadania, 6 obiady, pilota.