Czarnogóra 07 - 14.09.2023 r

Czarnogóra

Bałkańska perła – uroda Czarnogóry hipnotyzuje. Wiele tu miejsc wyglądających jak pięć minut po stworzeniu świata, góry, morze nawet fiordy. Do tego niekończące się gaje oliwne, doliny wypełnione cyprysami i sosnami nadmorskimi, stare portowe miasteczka o pięknej architekturze i śródziemnomorska kuchnia, która cieszy podniebienia nie tylko wielbicieli owoców morza. 


Termin :   07 - 14.09.2023


Prawdziwe Slow Travel po Czarnogórze.
Samolot z/do Wrocławia.
Wyjazd z Poznania ok. godz. 24:00 z Dworca Letniego ul. Dworcowa

Dzień 1        Przejazd na lotnisko we Wrocławiu. Wylot z Wrocławia godz. 5:55. Po wylądowaniu w Podgoricy godz. 7:45 , jedziemy w stronę gór , Monastyr Moraca, most na Tarze. Dojazd do hotelu w Zabljaku – kolacja  i nocleg.


Dzień 2         Całodzienny pobyt w górach – Park Narodowy Durmitor, w tym spacer wokół Czarnego Jeziora, przejazd na punkt widokowy Curevac – z widokiem na najgłębszy punkt kanionu. Powrót do hotelu , obiadokolacja.


Dzień 3      Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w góry, zwiedzanie monastyru Ostrog, dalej dojazd do Jeziora Szkoderskiego: 2-3 godzinny rej po meandrach rzeki Crnojevica , w opcji regionalny poczęstunek w trakcie rejsu.  Dojazd do Budwy na nocleg i obiadokolacje.


Dzień 4      Dzień odpoczynku na kąpiel w morzu i złapanie oddechu w słońcu Czarnogóry .


Dzień 5       Po śniadaniu udamy się na tzw. Montenegro Tour - zwiedzimy najważniejsze miasta w kraju, jak również zjedziemy słynnymi serpentynami do Kotoru. Powrót do hotelu w Budwie – obiadokolacja.


Dzień 6        Tym razem pojedziemy na południe kraju: na początku zatrzymamy się w Starym Barze -najlepiej zachowanej strefie archeologicznej w Czarnogórze. Podjedziemy również pod najstarsze drzewko oliwne w Europie, a po południu czas wolny. Obiadokolacja.


Dzień 7      Rejs statkiem po Zatoce Boki Kotorskiej: Herceg Novi, plaza Zanice oraz wysepka z Kościołem - Gospa od Skrpelja, w trakcie obiad. Po powrocie do hotelu obiadokolacja.


Dzień 8       Wczesny wyjazd na lotnisko . Wylot o godz. 8:10 , przylot do Wrocławia godz. 10:00.  Powrót do Poznania.


Informacje dodatkowe           Uwaga kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych.

Na miejscu płatne : wstępy, słuchawki – tour guide system, city taxe - ok. 80 euro + 40 euro rejs .
Minimalna liczba uczestników : 25 osób.
Koszt dojazdu do /z Wrocławia – 200 zł/os.
Ubezpieczenie      W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW i KL do 15.000 € w TU Europa  .  
Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ) .
Cena :  3900 zł

Cena obejmuje przelot samolotem, każdy w cenie biletu lotniczego ma jedną walizkę o wymiarach 55x40x20 – ok.10 kg + torebka/plecak, transfery z/na lotnisko w Podgoricy, zakwaterowanie w hotelu***, pokoje 2 os , 7 noclegi, 7 śniadania, 7 obiady, pilota, lokalnych przewodników


 

Zarezerwuj miejsce tutaj