Niemcy - miasta Hanzy 12 - 15.08.2023

         NIEMCY – MIASTA HANZY

Hanza, Związek Hanzeatycki – związek miast handlowych Europy Północnej z czasów średniowiecza i początku ery nowożytnej.  Miasta należące do związku popierały się na polu ekonomicznym, utrudniając pracę kupcom z miast nienależących do związku, jednocześnie zaś stwarzały realną siłę polityczną i niekiedy wojskową.

Na trasie zobaczymy prawdziwe perły Hanzy : Lubeka, Brema, Luneburg, Hamburg - ich historyczne i współczesne oblicze.


Termin : 12 - 15.08.2023


PROGRAM WYJAZDU opracowany przez Simon Travel sp. z o.o.  

Wyjazd z Poznania Dworzec Letni ul. Dworcowa  - godz. 4:00


Dzień 1     W drodze do Hamburga – Brema, która razem z Bremerhaven jest najmniejszym landem – z najstarszym portem niemieckim. Zwiedzanie starego miasta, rynku z ratuszem w stylu renesansu wezerskiego, pomnika Rolanda, bratanka Karola Wielkiego, rzeźby Muzykantów z Bremy (Baśń braci Grimm), wejście do katedry, dawnej siedziby biskupa. Przejście do słynnej uliczki Böttcherstrasse, łączącej elementy gotyckie, secesyjne i baśniowe po przebudowie przez magnata Ludwika Roseliusz (Kaffee Haag). Przejazd do hotelu w Hamburgu,  zakwaterowanie i kolacja. https://www.leonardo-hotels.pl/hamburg/leonardo-hotel-hamburg-stillhorn


Dzień 2          Hamburg – ta bogata metropolia oczarowuje urbanistycznym wdziękiem i żeglarską atmosferą. Zwiedzanie : Rathausmarkt, kościół św. Mikołaja i inne, zabytkowe kamienice  przy Deichstrasse, jezioro Alster, dzielnica rozrywki St. Paul, dzielnica Hafencity, dzielnica Spichlerzy, w tym imponująca Elbphil ( rejs statkiem) harmonie otwarta w 2017 roku. Zwiedzanie portu, spacer nabrzeżem i wizyta w Kunsthalle ( dla chętnych)- muzeum z najciekawszym zbiorem malarstwa północnych Niemiec. Czas wolny na ulicach handlowych i w Europa-Passage. Powrót do hotelu i kolacja.


Dzień 3         Luneburg – niegdyś hanzeatyckie i jedno z najbogatszych miast Niemiec. Dziś perełka z bardzo interesująca i doskonale zachowaną starówką z ratuszem, gotyckimi kościołami św. Jana, św. Mikołaja. Przy starym porcie znajdziemy dawny magazyn śledzi Altes Kaufhaus. Czas wolny na spacer. Powrót do Hamburga i kolacja.


Dzień 4                   Opuszczamy hotel i w drodze powrotnej zatrzymujemy się w Lubece, najważniejszym miaście Hanzy.  Zwiedzanie starego miasta w tym : Bramy Holsztyńskiej, kościoła św. Piotra, rynku starego miasta ze sławnym ratuszem, wejście do kościoła NMP, barokowego Domu Buddenbrocków, najważniejszych ulic Burgstrasse i Königstrasse, kościoła św. Jakuba, szpitala św. Ducha z XII w. (wejście) do bramy miejskiej Burgtor, dalej Haus der Feschergesellschaft – dawna siedziby gildii rybackiej. Ew. przejście lub przejazd do katedry w Lubece (z 1230r. ) Powrót do poznania ok. godz. 24:00


Cena 1950 zł

CENA OBEJMUJE : 
-     koszty transportu na trasie Polska - Niemcy – Polska
-     autokar z barem, wideo ,klimatyzacją i WC
-    3 noclegi w Hamburgu , pokoje 2-osobowe z łazienkami, 
-    3 śniadania, 3 obiadokolacje, 
-     opiekę pilota, 
-    ubezpieczenie SIGNAL - IDUNA  Super ( KL 30.000,00 EUR + NNW 15.000,00 PLN + bagaż 1.100,00 zł)
     dodatkowo ubezpieczenie obejmuje ochronę w przypadku zaostrzenia choroby przewlekłej oraz nagłego    
     zachorowania spowodowanego Sars-Cov-1 lub Sars-Cov-2 z ich mutacjami.


INFORMACJE DODATKOWE  
Wstępy i przewodnicy miejscowi - płatne dodatkowo. ok. 60,00 EUR  plus 30,00 zł tour guide system.  
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Minimalna liczba uczestników: 30


Zarezerwuj miejsce tutaj