Park Mużakowski, Bad Muskau, Kromlau 01.06.2024

Park Mużakowski 

Łęknica, Bad Muskau , Diabelski Most w Kromlau - pogranicze polsko-niemieckie pełne cudów przyrody stworzonych przez naturę i człowieka ...

Naprawdę warto to zobaczyć !


Termin  :    01.06.2024                       


Program opracowany i organizowany przez Biuro Usług Turystycznych SIMON Sp. z o.o. 


Park Krajobrazowy Łuk Mużakowa – park krajobrazowy i geopark w województwie lubuskim, założony w celu ochrony szczególnego tworu geologicznego – moreny czołowej powstałej podczas zlodowacenia środkowopolskiego. Morena ma kształt podkowy o długości 40 km i szerokości 3–5 km.
Poza pięknie zagospodarowanym terenem, na obszarze parku można podziwiać wzniesiony zamek oraz wiele urokliwych mostów, które usytuowane są w malowniczych okolicznościach przyrody. Walory krajobrazu polskiej Łęczycy i niemieckiego Bad Muskau można podziwiać wybierając się na wycieczkę właśnie w to miejsce
To, że Park Mużakowski od 2004 r. znajduje się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO zawdzięczamy w dużym stopniu Hermannowi Księciu von Pückler-Muskau (1785–1871). Stworzył on po obu stronach Nysy arcydzieło określane mianem przedniego klasycznego ogrodu krajobrazowego.


PROGRAM WYJAZDU :

Wyjazd z ul. Dworcowej w Poznaniu Dworzec letni PKP godz.05.30 /zbiórka 05.25/


Zapraszamy Państwa na aktywne spędzenie czasu wśród przyrodniczych osobliwości Parku Mużakowskiego i jego otoczenia.
Przejazd Mużakowską kolejką wąskotorową przez przepiękne tereny parkowe z Waisswasser do Kromlau.. Spacer do Diabelskiego Mostu oraz do Parku Rododendronów i Azalii - zwiedzanie z przewodnikiem Parku Rododendronów i Azalii.
Przerwa na kawę lub posiłek / we własnym zakresie/
Przejazd kolejką z Kromlau do Waiswasser i dalej autobusem do Łęknicy i Bad Muskau – zwiedzanie Parku Mużakowskiego z przewodnikiem.
Po południu wyjazd z Łęknicy i powrót do Poznania


Informacje dodatkowe :   bilety wstępu i opłaty za przewodnika miejscowego ok.50,00 zł , bilet na kolejkę wąskotorową i wstępy ok.30,00 euro, system audio-guide 10,00 zł - płatne dodatkowo.


Cena  -   210,00 zł

Cena obejmuje : przejazd komfortowym autokarem, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW Signal Iduna


Zarezerwuj miejsce tutaj