Zielona Góra - spacer z Bachusikami - 11.05.2024

Zielona Góra –spacer z Bachusikami

miasto wyróżnia  położenie na wielu wzgórzach, łagodny klimat sprzyjający uprawom winorośli, którym patronuje grecki bóg wina Bachus – Zwiedzając miasto Szlakiem Bachusików, co rusz spotkamy jakiegoś, w oryginalnym stroju. Każdy przygląda się z ciekawością turystom i zachęca do zwiedzania miasta.

Zapraszamy!


Termin  :   11.05.2024


Wyjazd godz. 8:00 – z Dworca Letniego ul. Dworcowa 
Przejazd do Zielonej Góry , spacer rozpoczynamy na Wzgórzu Winnym, skąd roztacza się piękny widok na zabytkowe centrum, dalej Fontanna Zielonogórska, Rynek, Pomnik Bachusa, średniowieczna Konkatedra  p.w.św. Jadwigi Śląskiej, Wieża Łaziebna, szachulcowy kościół p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej i pomnik patrona miasta, św. Urbana I-papieża.
 
Czas na obiad i kawę przed dalszą podróżą. 
 
W drodze powrotnej zatrzymamy się w Cigacicach, niewielkim porcie. Tam odbędziemy półtoragodzinny rejs statkiem wycieczkowym po Odrze, w Obszarze Natura 2000, by w ciszy i spokoju rozkoszować się pięknymi widokami nadodrzańskiej przyrody.
Powrót do Poznania w godzinach popołudniowych
Informacje dodatkowe       Dodatkowo płatne : Rejs – 30 zł i obiad – ok.50 zł

Cena 180 zł/ z kartą 60+ 170 zł       obejmuje przejazd autokarem, pilota, przewodnika, ubezpieczenie NNW w  Ergo SA – 10.000 zł


Zarezerwuj miejsce tutaj