Bałtyckie wyspy 06 - 10.09.2023

BAŁTYCKIE WYSPY Wolin, Uznam, Rugia

Wyspy pogranicza polsko -niemieckiego z unikalną przyrodą, bogatą historią i świetnie rozwiniętym potencjałem turystycznym. Parki narodowe, zabytki, najpiękniejsze plaże. Jeśli jeszcze nie znasz - wycieczka obowiązkowa, jeśli już byłeś - wiesz, że warto wracać!


Termin  :   6 - 10.09.2023
Wyjazd godz. 7:00 z Dworca Letniego ul. Dworcowa
Dzień 1 Środa.     Transfer na wyspę Wolin z pauzą w Kamieniu Pomorskim: XII-wieczna katedra z urokliwym wirydarzem i słynnymi organami, wystawa doświadczalna i wizyta w Dworku von Kleista, spacer / chwila relaksu w nowoczesnej marinie. Przejazd na obiadokolację i  nocleg w okolicach Międzyzdrojów.
Dzień 2 Czwartek.    Śniadanie, dzień na międzyzdrojskie plażowanie i spacery śladami gwiazd lub poznawanie uroków Wolińskiego Parku Narodowego . Powrót na obiadokolację i nocleg.
Dzień 3  Piątek.          Całodniowa wycieczka z przewodnikiem na Rugię- największą niemiecką wyspę; po drodze zwiedzanie Starego Miasta w Stralsundzie, na samej wyspie m.in. kredowe klify Parku Narodowego Jasmund, port Sassnitz, kurort Binz z najdłuższym niemieckim molo, Prora - słynny hitlerowski ośrodek wypoczynkowy. Powrót na obiadokolację i nocleg.
Dzień 4 Sobota.         Po śniadaniu wyjazd do Świnoujścia; wizyta - szkolenie w Forcie Gerharda tuż obok najwyższej latarni morskiej na polskim wybrzeżu. Do Fortu dostaniemy się droga wodną (droga lądowa jest obecnie zamknięta), powrót tą samą droga na wyspę Uznam do dzielnicy uzdrowiskowej. Czas na kawę, poznanie świnoujskich promenad i najszerszej plaży nad Bałtykiem. Powrót na obiadokolacja i nocleg.
Dzień 5 Niedziela.      Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd do Grodziska Lubin  - pozostałość po wczesnośredniowiecznym grodzie i przepiękny punkt widokowy. Krótka wizyta w mieście Wolin w poszukiwaniu śladów legendarnej Vinety / Jomsborga.  Wyjazd w drogę powrotną - przyjazd do Poznania około godziny 21.00.
Ubezpieczenie        W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW do 10.000 zł  w TU Europa .  Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).
Informacje dodatkowe                Wstępy dodatkowo płatne ok. 100 zł + 10 euro.  
 Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Z uwagi na pobyt zagranicą konieczny dowód osobisty lub paszport.
Minimalna liczba uczestników – 30 osób
Cena  1450  zł  
Cena    – zawiera :  koszty transportu, koszty 4 noclegów ( pokoje 2-osobowe z łazienkami), koszty wyżywienia ( śniadania, obiadokolacje),  opieka pilota, lokalni przewodnicy, ubezpieczenie  

 

                  Zarezerwuj miejsce tutaj