Jesień w Bieszczadach 09 - 14.10.2023

Jesień w Bieszczadach

 Kto nie marzył o jesieni w Bieszczadach? O tej porze roku  jeszcze piękniejsze wydają się pękate banie cerkiewek, pachnące połoniny, urocze miasteczka, przyjaźni  ludzie, ciekawe zabytki i dużo, dużo więcej…..


Termin  :   09 – 14.10.2023


Program przygotowany przez Biuro Usług Turystycznych SIMON Sp. z o.o., 61-627 Poznań, Os. Kosmonautów 10
Wyjazd godz. 06.00  Dworzec Letni ul. Dworcowa
Dzień 1       Wyjazd z Poznania  w kierunku Leska. Po drodze krótki postój w Krośnie- spacer po Rynku  i sklep firmowy Centrum dziedzictwa Szkła. Podczas przejazdu przerwy. Dojazd do miejscowości Łączki koło Leska, zakwaterowanie pensjonacie GAWRA - https://gawra.bieszczady.pl/, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2         Po śniadaniu zwiedzanie Sanoka, a tam oprócz centrum ze średniowiecznym układem urbanistycznym i zabytkowymi kamieniczkami Muzeum  Historyczne z bogatym zbiorem ikon i galeria z obrazami Beksińskiego. Dalej Muzeum Budownictwa Ludowego – największy skansen w Polsce. Po przerwie Dolina Osławy, w tym Rzepedź. Powrót do Leska przez Zagórz. A w Lesku stary rynek z okolicą, duży kirkut oraz synagoga z przełomu XVI/XVII w. Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.
Dzień 3              Po śniadaniu godz.9 00- Wyjazd w kierunku Leska, zwiedzamy Kamień Leski, przejazd przez Uherce Mineralne ( Bieszczadzki Browar) dalej Ustrzyki Dolne, Czarna Dolna ( cerkiew św. Dymitra oraz Galeria Barak), Lutowiska z punktem widokowym, Smolnik Cerkiew św. Michała Archanioła na liście UNESCO, wizyta w bacówce i zakup kozich serów, przerwa na kawę, Muczne – zagroda pokazowa żubrów, przejazd  przez Wetlinę, Cisną do doliny rabskiego potoku – traperska przygoda przejazd wozami o zaprzęgu konnym, z miejscowym wodzirejem umilającym czas grą na akordeonie – bieszczadzkie smaki - degustacja nalewki, ognisko z pieczona kiełbasą. Powrót do Gawry na Łączkach,  obiadokolacja i nocleg.
Dzień 4           Po śniadaniu – godz. 9 00- wyjazd przez Lesko w kierunku Myczkowiec – ogród biblijny oraz Centrum Kultury Ekumenicznej – miniatury cerkwi w skali 1:25,  punkt widokowy na myczkowieckich skałkach, spacer po zaporze w Myczkowcach, przejazd do Soliny – spacer po zaporze solińskiej, przejazd do Polańczyka  rejs statkiem spacerowym Tramp - przerwa na kawę, spacer na punkt widokowy na górze Sawin, przejazd przez Wołkowyję do Górzanki – cerkiew-, wizyta u Zygmunta Furdygiela na wypale węgla drzewnego, przejazd do Baligrodu, Nowosiółki Muzeum Łowieckie Knieja ( 5 zł/os) powrót na obiadokolację.
Dzień 5                 Po śniadaniu – godz.  9 00 – wyjazd w kierunku Zagórza- spacer do ruin klasztoru Karmelitów Bosych  po trasie Drogi Nowego Życia usłanej stacjami Męki Pańskiej twórców bieszczadzkich artystów, przejazd do Komańczy wizyta w klasztorze sióstr Nazaretanek w Izbie Pamięci Kardynała S. Wyszyńskiego, Osławica  -  wizyta  w miejscu wytwarzania  bieszczadzkich serów możliwość zakupów, następnie punkt widokowy na Bieszczady, Cisna – Wzgórze Betlejemka, czas wolny: kawa w Siekierezadzie, pamiątki, powrót na obiadokolację.
Dzień 6            Po śniadaniu godz. 9.00 - wykwaterowanie z hotelu, wyjazd do Poznania. Po drodze do Poznania przerwa na obiad we własnym zakresie. Przyjazd do Poznania ok.23.00
Ubezpieczenie NNW do 10.000 zł  SIGNAL - IDUNA .   Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).
Informacje dodatkowe
Zastrzegamy sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania
UWAGA: W cenie nie są zawarte opłaty za bilety wstępu do muzeów i obiektów turystycznych, opłaty przewodników miejscowych, rejsu statkiem, poczęstunku serami ( ok.240,00 zł) 
MOŻLIWOŚĆ JAZDY BIESZCZADZKĄ KOLEJKĄ WĄSKOTOROWĄ – plus koszt 45,00 zł)
Koszt słuchawek tour-guide – 48,00 zł

Cena: 1650,00 zł

Obejmuje koszty transportu, nocleg w pensjonacie Lesko, pokoje 2-osobowe, śniadanie, obiadokolacja, pilota.


Zarezerwuj miejsce tutaj