Podlasie - bogactwo kultur i natury 25 - 29.05.2024

PODLASIE - bogactwo kultur i natury

 Zapraszamy na  Podlasie - wielokulturowej kraina z ciekawą historią, piękną przyrodą i doskonałą kuchnią. To region, który dla wielu wciąż jest Arkadią, gdzie czas płynie wolniej, powietrze czyste, a ludzie życzliwi.


Termin  :   25 - 29.05.2024


 WYJAZD godz. 6:00 z Dworca Letniego PKP  ul. Dworcowa Poznań

1 dzień Sobota.           Zbiórka  godz.6.00. Transfer na Podlasie, przejazd do Tykocina  - miasta Barbary Radziwiłłówny i Stefana Czarnieckiego oraz jednej z największych społeczności żydowskich dawnej Rzeczypospolitej – zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Przejazd na  obiadokolację i  nocleg w okolicach w  Supraśla.


2 dzień Niedziela.        Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie Białegostoku: pałac i ogrody Branickich, Planty, Rynek Kościuszki, ślady żydowskiego Białegostoku i in. powrót do Supraśla - wizyta w ławrze supraskiej, spacer nadrzecznym bulwarem i urokliwymi  uliczkami (opcja - Muzeum Ikon).  Powrót na obiadokolację i nocleg.


3 dzień Poniedziałek.           Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu wyjazd przez Puszczę Knyszyńską i Krynki do Kruszynian - centrum społeczności tatarskiej. Wizyta w meczecie i na mizarze, poczęstunek w Tatarskiej Jurcie.  Przejazd przez Krainę Otwartych Okiennic - urokliwe wsie powiatu bielskiego,. Przejazd do Ziołowego Zakątka - zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.


4 dzień Wtorek.                 Po śniadaniu całodniowy wyjazd do Białowieży - program standardowy: Muzeum Przyrodniczo-Leśne, Rezerwat Pokazowy Żubrów ,  spacer / przejazd po Białowieży śladami carów; dla chętnych alternatywnie (konieczność wcześniejszego zgłoszenia) spacer z przewodnikiem do rezerwatu ścisłego  Obiadokolacja i nocleg.


5 dzień Środa.              Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd na Grabarkę - duchową stolicę polskiego prawosławia, a następnie do Drohiczyna - spacer z przewodnikiem po dawnej stolicy Podlasia, ostatnia na szansa na podlaskie przysmaki. Wyjazd w drogę powrotną - przyjazd do Poznania około godziny 21.00.


Ubezpieczenie                 W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW do 10.000 zł  w TU Europa .  Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).


Informacje dodatkowe           Wstępy dodatkowo płatne ok. 160 zł.

Minimalna liczba uczestników – 30 osób
Cena  1350 zł              Cena    –  zawiera :  koszty transportu, koszty 4 noclegów ( pokoje 2-osobowe z łazienkami), koszty wyżywienia ( śniadania, obiadokolacje),  opieka pilota, lokalni przewodnicy.

Zarezerwuj miejsce tutaj